TOKİ Kayaşehir 23. Bölge fiyat listesi!

TOKİ Kayaşehir 23. Bölge fiyat listesine göre daireler minimum 134 bin TL'den satışa sunulacak

TOKİ Kayaşehir 23. Bölge fiyat listesi!

TOKİ, İstanbul Avrupa Yakası'nın Başakşehir ilçesine bağlı Kayaşehir 23. bölgede hayata geçirdiği 400 adet daireyi alt gelir grubu vatandaşlara kura yolu ile satacak. Başvurular 23 Mart-30 Nisan 2015 tarihleri arasında yapılacak.

Kayaşehir 23. Bölge Alt Gelir Grubu Konut Projesi'nden aşağıdaki üç kategoriden herhangi birine dahil olan vatandaşlar yararlanabilecek:

1. Kategori: Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri (Emekli Sandığından Hak Sahibi Belgesi olan ve daha önce Şehit Ailelerine, Maluller ile Dul ve Yetimlerine açılan faizsiz konut kredisinden yararlanmamış olanlar),
2. Kategori: En az %40 Engelli Vatandaşlar,
3. Kategori: Diğer Alıcı Adayları.

Kayaşehir 23. Bölge Alt Gelir Grubu Konut Projesi başvuru şartları:

1. T.C. vatandaşı olması,
2. İstanbul İl sınırları içerisinde 2 (iki) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir. Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.
3. Başvuru sahiplerinin kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı herhangi bir bağımsız gayrimenkulün bulunmaması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) gerekmektedir.
4. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) gerekmektedir.
5. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.
6. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.700-TL olması (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.700-TL olması) gerekmektedir.
7. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

Kayaşehir 23. Bölge Alt Gelir Grubu Konut Projesi kura çekilişi:

Kurada, asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, 11 Mayıs 2015 tarihinden itibaren Türkiye Halk Bankası A.Ş.'nin İstanbul İli'ndeki tüm Şubeleri'nden geri alabilecektir. "Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası" noter huzurunda; Banka ve İdare yetkilileri denetiminde 07 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleştirilecektir. Kura çekiliş yeri ve programı daha sonra açıklanacaktır.

Konut Alma hakkı ve Konut Belirleme kurasında;

-Konut sayısı kadar asil alıcı belirlenecek olup, aynı anda asil alıcıların konutları da kura ile belirlenecektir.
- Konut sayısının % 50'si kadar yedek alıcı belirlenecektir.
- Satışa sunulan konut sayısından daha az başvuru olması durumunda kura çekilişi yapılmayacaktır. Başvuru şartlarını sağladıklarını kanıtlayarak hak sahibi olanlar kategorilerinin önceliğine ve başvuru sıralamasına göre İdarenin hazırlayacağı ve ilan edeceği program doğrultusunda konut seçim ve sözleşme imzalama işlemlerini İdarenin kullanıma açacağı bloklar arasından gerçekleştireceklerdir.

TOKİ Kayaşehir 23. Bölge fiyat listesi!

-75 metrekare 2+1 dairelerin fiyatı 134 bin TL ile 158 bin TL arasında değişiyor.
-Satış tarihinde yüzde 12 peşinat veriliyor. Kalan tutar için 180 aya kadar taksit yapılıyor.
-Aylık taksit tutarları 657 TL'den başlıyor.

 

Firma Bilgisi: Toki