TOKİ Kuzey Ankara ihalesi yapıldı

TOKİ, 1.123 konutluk Kuzey Ankara projesinin ihalesini gerçekleştirdi.

TOKİ Kuzey Ankara ihalesi yapıldı

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) Kuzey Ankara konutları ihalesini gerçekleştirdi. İhaleye konu olan proje kapsamında bölgeye 1.123 konut inşa edilecek.

TOKİ Kuzey Ankara Konutları
TOKİ, Kuzey Ankara Kent Girişi'nde inşa edeceği konut projesi için iki ihale gerçekleştirdi. 4. Bölge 2. Etapta yer alacak konutları kapsayan "314 konut ve 1 cami inşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesi" işi ihalesi 1 Şubat 2016 tarihinde gerçekleşirken, 5. Bölge'de yer alacak "809 konut, 1 ünite merkezi ve 1 kreş inşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi" ihalesi de 2 Şubat 2016 tarihinde yapıldı.

TOKİ Kuzey Ankara ihalesi yapıldı

Selçuklu-Osmanlı Mimarisine yer verilecek
Selçuklu ve Osmanlı mimarisinin izlerini taşıması beklenen TOKİ Kuzey Ankara Konut projesinde ağırlıklı olarak 3+1 ve 4+1 daire tiplerine yer verilecek. Mimari tasarım çerçevesinde dış cephelere saçaklı ve ahşap desenli olarak inşa edilecek. Pencere altlarında ise bezemelere yer verilecek projede korkuluklar da ferforje olacak şekilde inşa edilecek. 

Yerden ısıtma ve mekanik havalandırma özelliğine sahip bin kişi kapasiteli bir de caminin inşa edileceği Kuzey Ankara TOKİ projesinde 3+1 planında 1.053 ve 4+1 tipinda 70 konut yer alacak. 

TOKİ Konya Meram kuraları çekildi
Bu arada TOKİ'nin Konya Meram ilçesi Gödene Mahallesi'nde Emekliye İkinci Bahar projesi kapsamında inşa edilecek 499 konut için kuralar da çekildi. 

TOKİ Konya Meram Kura sonuçlarını öğrenmek için tıklayın...

Başvuruların 9-30 Aralık 2015 tarihleri arasında yapıldığı projeye emekliler tarafından büyük ilgi gösterildi. 

Firma Bilgisi: Toki