Topbaş tarih verdi: Topçu Kışlası ne zaman yapılacak?

İBB Başkanı Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Topçu Kışlası'nın demokrasi nöbeti biter bitmez yapılacağını açıkladı

Topbaş tarih verdi: Topçu Kışlası ne zaman yapılacak?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Topçu Kışlası'nın da Kabataş projesi ile birlikte demokrasi nöbeti biter bitmez yapılacağını söyledi. Topbaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "isteseler de istemeseler de yapılacak" sözlerine atfen: "Cumhurbaşkanımız zaten net söylüyor..." şeklinde konuştu.

Topçu Kışlası "sanat galerisi" olacak
Özel bir televizyon kanalına katılan İBB Başkanı Kadir Topbaş, Taksim Topçu Kışlası'nın Kabataş Projesi gibi demokrasi nöbetinin bitmesi ile birlikte hayata geçirileceğini açıkladı. Topbaş, yeni projenin fonksiyonu olarak sanat galerisinin düşünüldüğünü ve bu iş için çok fazla ağaç kesiminin gerekli olmadığını da savunarak: "Bu ağaçlar çok eski değil..." dedi. 

Topbaş tarih verdi: Topçu Kışlası ne zaman yapılacak?

Şanzelize gibi olacak mı?
Yapımı tamamlandığında Taksim Topçu Kışlası'nın Fransa'nın başkenti Paris'te yer alan Şanzelize Caddesi gibi olacağını ve sanat galerisinin iç ve dışa bakan yönelirnde kafeler planlandığı bilgisini de veren Topbaş: "En altta otopark olacak. Proje çalışmalarımız ise sürüyor..." dedi.

TMMOB İstanbul Şubesi'nden hatırlatma: Dava sürüyor
Kadir Topbaş'ın bu açıklamalarına rağmen, TMMOB İstanbul Şubesi bugün yaptığı açıklama ile Taksim Gezi Parkıyla ilgili hukuki sürecin sürdüğünü hatırlattı.