Türk Yapı Sektörü Raporu 2014 açıklandı

Türk Yapı Sektörü 2014 Raporu açıklandı. YEM Satış ve Pazarlama Grup Yönetmeni Tolga Türkanık, raporla ilgili Emlakwebtv.com mikrofonuna konuştu.

Yapı Endüstri Merkezi tarafından hazırlanan 'Türk Yapı Sektörü Raporu 2014' açıklandı. Raporun açıklandığı etkinlikte Türkiye İMSAD, TSMD, ULI, İNDER ve ÇEDBİK gibi sektörü temsil eden sivil toplum örgütlerinin yöneticileri de yer aldı.

Türk Yapı Sektörü Raporu 2014'de; yapı sektörünün gelecek yıllara ait öngörüleri, gayrimenkul sektörü, üretim, tüketim, ihracat ve ithalat büyüklükleri gibi çok çeşitli veri önceki yıllarla karşılaştırmalı olarak analiz edildi. Rapor, yenilenen tasarımı ve genişleyen içeriğiyle, 2014 yılı dış ticaret ithalat-ihracat rakamlarına, yeni gelişen pazarlara dair öngörüleriyle birlikte her yıl hazırlanan rapordan çok daha farklı bir yaklaşımla hazırlandı.

Yapı-Endüstri Merkezi tarafından her yıl hazırlanan ve ekonomik gelişmeler ile veriler ışığında yapı sektörünün kapsamlı değerlendirmesini sunan Türk Yapı Sektörü Raporu'nu YEM Satış ve Pazarlama Grup Yönetmeni Tolga Türkanık'tan dinledik.