Türkiye alışveriş turizminde marka haline geldi

World Tourism Forum'un ikinci gününde söz alan İstanbul Akvaryum Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu, Türkiye'nin İtalya ve Fransa'ya alternatif bir alışveriş ve turizm markası haline geldiğini söyledi.

Türkiye alışveriş turizminde marka haline geldi

4-6 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen World Tourism Forum'da bir konuşma yapan İstanbul Akvaryum Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu, Türkiye'nin alışveriş turizmindeki yeri konusunda bir sunum yaptı. İstanbul Akvaryum, Aqua Florya AVM ve Crowne Plaza İstanbul-Florya Oteli gibi yatırımları hayata geçirilen Ali Nuhoğlu, Türkiye'nin yaptığı yatırımlarla İtalya ve Fransa gibi dev turizm ve alışveriş ülkelerine alternatif bir marka haline geldiğini söyledi.

Türkiye dünya devleri arasında
Ali Nuhoğlu, pek çok alanda yapılan atılımlar, uluslararası seminerler, politik zirveler ve diğer etkinliklerle Türkiye'nin tercih edilen bir merkez haline geldiğini belirterek: "Kültürel ve coğrafi konumdan kaynaklanan avantajlarımızla birlikte otel ve hizmet kalitemizle bölgenin en çok turist çeken ülkelerinden biriyiz. Ve son dönemde inşaat alanında geliştirilen projeler, avm ve eğlence yatırımları ile yeni bir trend olan alışveriş turizminin büyümesine de öncülük ediyoru. Markalaşmanın değeri anlaşıldı, satış sonrası hizmetlerle marka sadakatleri yaratıldı. Yabancıların Türkiye’yi tercih etmelerinde sayısı 400’e yaklaşan alışveriş merkezlerinin önemli bir katkısı bulunuyor” dedi.

Ali Nuhoğlu açıkladı! Fikirtepe'de yaşam ne zaman başlıyor... Ayrıntılar için tıklayın...

Türkiye perakendeciliği Avrupa'dan daha güçlü
Avrupa'da her 100 kişiye düşen 250-270 metrekare AVM düştüğünü, Türkiye'de ise bu oranın 130 metrekare düzeyinde bulunduğunu vurgulayan Nuhoğlu, sanılanın aksine alınacak çok yolumuz bulunduğunu iddia etti. Nuhoğlu, Türkiye'nin Avrupa'nın bir çok ülkesinden daha güçlü bir perakende potansiyeli bulunduğuna da dikkat çekerek, bu potansiyelin değerlendirilmesini önerdi.