Türkiye gayrimenkul yatırımlarında 5. sırada

Gayrimenkul yatırımları açısından "Dünyanın en iyi 20 yeri" belirlendi. Türkiye, İspanya, Fransa, Karayip’teki Grenada Adası ve İtalya’dan sonra 5’inci sırada yer aldı

Türkiye gayrimenkul yatırımlarında 5. sırada

6 Ocak 2014 / emlakwebtv
İngiliz Telegraph gazetesi, emlak yatırımları için "Dünyanın en iyi 20 yeri"ni seçti. Barselona’nın kentinin başı çektiği listede Türkiye 5’inci sırada yer aldı. Taşınmazlara yatırım açısından dünyanın en iyi beş yeri, İspanya'nın Barselona kenti, Fransız Riviera, Karayip'teki Grenada Adası, İtalya'nın Toskana bölgesi ve Türkiye olarak sıralandı.

Alımlar yüzde 78 arttı
Emlak alımları için Türkiye'nin neden iyi bir yer olduğunu da okuyucularına anlatan Telegraph gazetesi "Türkiye'de geçen yılın ilk yarısında yabancıların emlak alımları, yüzde 78 arttı ve İstanbul kenti başı çekti" diye yazdı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Spot Blue International Property'den Julian Walker ise "Eskiden Türk taşınmazları almakla ilgilenen müşterilerimizin çoğu genellikle Britanyalı idi. Şimdi ise ülkenin yatırım için güvenli bir yer olarak gören çok sayıda Ortadoğulu alıcıları görüyoruz" dedi. Gazete, ayrıca Bahçeşehir'deki tek odalı bir dairenin Spot Blue'nun aracılığıyla 63 bin sterline satışa sunulduğuna da dikkat çekti.