Türkiye inşaat şirketleri Kuveyt’e damga vurdu

Körfez ülkelerinden çok sayıda yatırımcının yer aldığı Kuveyt Gayrimenkul Zirvesi 2013'e Türkiye inşaat şirketleri damga vurdu. Türkiye'den toplam 19 şirketin katıldığı zirvede, lüks projelere Kuveytli yatırımcılar yoğun ilgi gösterdi

Emlakwebtv / Haber: Bülent Yoldaş  - Kamera: Onur Zeybek
Ayn Group ve INREMA’nın Expocity ile birlikte düzenlediği Kuveyt Gayrimenkul Zirvesi 2013'e Türkiye inşaat şirketleri çıkarma yaptı. Üç gün süren fuarda lüks ofis ve konut projelerini görücüye çıkaran Türkiye'den 19 şirket, Kuveytli yatırımcılar başta olmak üzere Körfez ülkelerinden yoğun talep aldı.     

İlk defa “Onur Ülke Türkiye” temasıyla gerçekleştirilen fuarın katılımcılar arasında yer alan Çalık Gayrimenkul Genel Müdürü Feyzullah Yetgin, Mütekabiliyet Yasası’nın ardından özellikle Körfez ülkelerinden yoğun talep aldıklarını söyledi. Yetgin, fuarda Kuveyt kralının kız kardeşi Feriha Al-Ahmed Al-Jaber Al Sabah’ın şirketiyle anlaşma imzaladıklarını da belirtti.

Sıcak satışın yapıldığı ve 7 bin kişinin ağırlandığı zirvede ağırlıklı olarak Evora İstanbul ve Metropark projelerini tanıttıklarını vurgulayan Metropark Satış Müdürü Pınar Demir Kınay, Kuveytlilerin yatırım yapma potansiyelinden yararlanmak için zirveye katıldıklarını söyledi.

Firma Bilgisi: E Inşaat