Türkiye işçi ölümlerinde tam gaz

Dün İstanbul Bahçeşehir'de bir inşaat işçisinin 24. kattan düşerek yaşamını yitirmesinin ardından bir acı haber de bugün Denizli'den geldi. Devam etmekte olan hastane inşaatında yaşanan göçük sonucu, ilk belirlemelere göre iki kişi yaşamını yitirdi

Türkiye işçi ölümlerinde tam gaz

Türkiye'de işçi ölümleri, neredeyse her sene yeni bir rekora koşuyor. 2016 yılının Ocak ve Şubat aylarında en az 255 işçinin yaşamını yitirdiği Türkiye'de, Mart ayında da ölümlü iş kazaları tüm hızıyla devam etti.

Her gün ölümlü iş kazası
Son olarak dün, İstanbul Bahçeşehir'de 24 kattan düşen işçinin ölümünün ardından, bugün de ajanslara son dakika gelişmesi olarak yeni bir haber düştü.

Denizli'de hastane inşaatında göçük: En az iki ölü
Denizli'de inşaat halindeki bir Hastane'de yaşanan göçük sonrası, en az iki işçinin yaşamını yitirdiği belirlendi. Ölü sayısının artmasından endişe duyulurken, enkaz kaldırma çalışmalarına da başlandığı bildirildi.

İşçiler öldü, patronlar kazandı
Diğer taraftan Sanayi Bakanlığı Girişimci Bilgi Sistemi Verileri, 2006-2014 döneminde işçi ölümlerinin en yoğun olarak yaşandığı madencilik, inşaat ve ulaştırma iş kollarındaki kâr oranında yüzde 200'lere ulaştığını göstermişti. Bu dönemler içerisinde madencilik sektöründeki kârlılık yüzde 288, inşaat ve ulaştırmadaki kârlılık ise yüzde 216 düzeyine ulaşmıştı. Haberin ayrıntıları için tıklayın...

İşçi ölümleri sürüyor
Diğer taraftan İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi verilerine göre 2016 yılının ilk iki ayında aktif çalışma hayatı sırasında yaşamını yitiren işçi sayısı en az 255 olarak belirlendi. Söz konusu işçilerin yüzde 27'lik büyük bir bölümü ise inşaat, yol-ulaşım sektörlerinde faaliyet göstermekteydi.