Türkiye’ye en çok Kuveytliler yatırım yapıyor

Kuveyt Gayrimenkul Zirvesi’ne 19 Türk firmasıyla katılan İnrema Genel Müdürü Gökhan Ilgar, Türkiye’ye gayrimenkul alanında en çok Kuveytlilerin yatırım yaptığını söyledi

Emlakwebtv/Kamera: Onur Zeybek
İnrema Genel Müdürü Gökhan Ilgar, Kuveyt Gayrimenkul Zirvesi’ni Emlakwebtv’ye değerlendirdi. Mütekabiliyet Yasası’nın ardından gayrimenkul yatırımlarının Türkiye’ye yönlendirilmesi alanında çalışmalar yaptıklarını söyleyen Gökhan Ilgar, Kuveyt Gayrimenkul Zirvesi’ne 19 Türk firmasıyla katıldıklarını belirtti. Dünya petrol rezervlerinin yüzde 10’una sahip Kuveyt’in Mütekabiliyet Yasası öncesinde ve sonrasında Türkiye’ye en fazla yatırım yapan körfez ülkesi olduğunu vurgulayan Ilgar, dünyanın pek çok yerine gayrimenkul yatırımları yapan Kuveytlilerin Türkiye’ye ciddi döviz kazandırabileceğini söyledi.  

2023 hedeflerine ulaşmada Türk gayrimenkul sektörünün lokomotif sektör görevini üstlendiğini belirten Gökhan Ilgar, “Kuveyt pazarı 2023 hedeflerinde yol gösterici olacak. Sıcak paranın, döviz girdisinin hızlıca hareket edeceği bir lokasyon” dedi.