Uğur Dumankaya, güncel gelişmeleri yorumladı

Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya, cle ilgili olarak bir açıklama yaptı

Uğur Dumankaya, güncel gelişmeleri yorumladı

25 Aralık 2013 / emlakwebtv
Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya, güncel gelişmelerle ilgili olarak bir açıklama yaptı: “Gayrimenkul sektörü, ülkemizin çok önemli lokomotif sektörlerinden biridir. Sektörümüz, bizzat istihdam ettiği ve yan ve destekleyici sektörlerde istihdam edilen kişi sayısıyla, 3 milyonun üzerinde istihdam potansiyeli sağlamaktadır. Gayrimenkul sektörü ayrıca, kapsamlı üretim girdileri ve çıktıları ile de yaklaşık 200 başka sektörü de dolaylı ya da dolaysız yoldan etkileme gücüne sahiptir. Tüm bu özellikleri ile de, bir yandan ekonomiyi desteklemekte, bir yandan da diğer birçok sektör için dinamik bir itici güç oluşturmaktadır. Dahası, Türkiye’nin 2013 büyüme hedefi olan % 4’ün, kayda değer bir bölümünü, gayrimenkul sektörünün sağladığı da bir gerçektir. Gayrimenkul sektörünün, 2013 boyunca, ülke hedefinin üzerinde bir performansla, yaklaşık % 6’lık bir büyüme kaydettiği öngörülmektedir.”

“Sektörümüzde, çok sayıda değerli marka ve proje, tüketiciler ve müşteriler için koşulsuz memnuniyet yaratmak doğrusunda yarışmakta, bu doğrultuda son derece gelişkin yaşam alanları yaratmaktadır. Ayrıca, bu potansiyeli ile ülkemiz dışındaki müşteri ve yatırımcılar için de cazip fırsatlar sunarak, Türkiye’nin bölgesindeki ekonomik liderliğine katkıda bulunmaktadır.”

Dumankaya: “gayrimenkul sektörünün, yaşanan son gelişmeler çerçevesinde olumsuz değerlendirmelere tabi tutulması, kimseye fayda sağlamayacaktır”
“Tüm bu özellikleri ile ekonomimizin itici gücü ve ülkemizin göz bebeği sektörlerinden biri olan gayrimenkul sektörünün, yaşanan son gelişmeler çerçevesinde olumsuz değerlendirmelere tabi tutulması, kimseye fayda sağlamayacaktır. Bu süreçte ilgili tüm tarafların hassasiyetle davranması
ve gayrimenkul sektörünü töhmet altında bırakacak yorumlara mahal verilmemesi gerekir.”

Dumankaya: “ekonomimiz üzerindeki çeşitli endişe verici etkileri, bir an önce bir istikrar sağlanmasının ne kadar hayati ve önemli olduğunu göstermektedir”
“Neticede, hepimizin bildiği gibi, ülkemizde adli makamlarca yürütülen bir süreç söz konusudur. Bu sürecin sağlıklı yürümesi ve bir an önce sonuçlandırılması ve ülkemizin normal işleyişine geri dönmesi dileğimizdir. Unutulmamalıdır ki, gerek global ekonomideki hassas dengeler, gerek bu sürecin ülke ekonomimiz üzerindeki çeşitli endişe verici etkileri, bir an önce bir istikrar sağlanmasının ne kadar hayati ve önemli olduğunu göstermektedir.”

“Biz Dumankaya İnşaat olarak, bu süreçte, sektörümüzün itibarının, siyasi ve ekonomik istikrarın her şeyden önemli olduğuna inanıyor ve herkesi bu doğrultuda davranmaya davet ediyoruz.”