Sektörün kalbi bu hafta MIPIM'de atacak

Gayrimenkul sektörünün tüm dünya çapındaki en büyük etkinliklerinden biri olarak kabul edilen MIPIM kapılarını yarın açacak. Dev etkinliğe firmaların yanı sıra, belediyeler de katılım gösterecek

Sektörün kalbi bu hafta MIPIM'de atacak

Gayrimenkul sektörünün uluslararası platformdaki en büyük etkinliklerinden biri olarak kabul edilen MIPIM Uluslararası Gayrimenkul Fuarı yarın açılacak. Türkiye'nin dev etkinliğin bu yılki ayağına daha geniş bir katılım göstermesi bekleniyor.

İstanbul Çadırı 600 metrekare
15 Mart Salı günü(Yarın) kapılarını açacak olan MIPIM Fuarı'na tüm dünyadan 20 binin üzerinde gayrimenkul profesyonelini tek bir çatı altında buluşturacak. Özel sektör firmalarının yanı sıra, Belediyelerin de ilgi göstermesi beklenen  organizasyona bu yıl Türkiye'nin çok daha geniş ve etkili bir biçimde katılımı bekleniyor. 

İstanbul Çadırı büyüyor
Bu katılımın en önemli parçası ise İstanbul Ticaret Odası tarafından hazırlanan İstanbul Gayrimenkul Tanıtım Çadırı olacak. İstanbul kentinin ve projelerinin uluslararası yatırımcılara tanıtımını gerçekleştirmeyi hedefleyen girişim bu yıl, 2015'teki katılıma kıyasla iki katlık büyüme ve 600 metrekarelik yüzölçümü ile ziyaretçilerin karşısına çıkacak. İstanbul Gayrimenkul Tanıtım Çadrırı'nın, Paris ve Londra tanıtım çadırlarının ortasında yer alması bekleniyor. 

 

Uluslararası konut sektörü MIPIM için hazır

 

İstanbul maketi yeniden MIPIM'de
Çadırın en önemli etkinliği ise geçen sene olduğu gibi 96 metrekarelik Yaşayan İstanbul Makeni olacak. İstanbul Ticaret odası tarafından geçen yıl tanıtımı yapılan makete bu yıl da yeni özellikler eklenecek. Makette İstanbul7da hayata geçirilen yeni inşaat porjeleri de eklenecek ve 24 saat yaşatan video mapping sunumu yeniden tasarlanacak. 

3. Havalimanı MIPIM'de mega proje ödülü için yarışıyor... Ayrıntılar için tıklayın...

Bakan Güldemet Sarı'dan açılış konuşması
MIPIM Fuarı'nın bu yıl Türkiye açısından en önemli gelişmesi ise Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı'nın da katılım göstermesi olacak. Sarı, fuarın ilk gününde söz alacak Bakan Sarı'nın Türkiye ve gayrimenkul sektörü hakkında bilgi aktarması bekleniyor.