Ümit Ünal’dan yazın ilham veren renkleri

Moda ve stil danışmanı Ümit Ünal, Filli Boya için hazırladığı Coloration projesi özelinde 80 renk içerisinden bu yazın renklerini açıklıyor

Ümit Ünal’dan yazın ilham veren renkleri

7 Mayıs 2013 / emlakwebtv
Filli Boya’dan yaza renkli merhaba
 Filli Boya, romantik, dingin, huzur verici renkler ile yaza merhaba diyor. Ümit Ünal’ın “duygusal-romantik tonlar” ve “derin-entelektüel tonlar” olarak iki farklı gruba ayırdığı yaz renkleri kişisel seçimlere olasılık veriyor. Ümit Ünal’ın seçimleriyle yaz dönemi; duygusal, müzikal, dinamik, ferah bir renk algısıyla yaşamları Filli Boya Colaration projesinin en özel yaz tonlarıyla gerçek anlamda YAZ’a dönüştürüyor.
 
Duygusal ve Romantik Tonlar
Ümit Ünal’ın ruhumuzu temizleyen sakin renkler olarak nitelendirdiği duygusal ve romantik pastel tonlar yaşam alanlarıyla buluşuyor. Kişisel tavırların dokularla bir araya geldiği bu renkler, yazın dinginliğini temsil ediyor.
 
Enerji dolu pembeler ve sarılardan ortaya çıkan sofistike görünüm, özellikle yatak odası ve salonlara yazın gelişini romantik bir dille müjdeliyor. Yaza merhaba demek için ideal olan bu renk önergelerinin yanı sıra Ümit Ünal’ın özel renk önergesi Filli Boya / Coloration projesinin AURORA konseptinden MORAY ve ADOETTE.
 
Derin ve Entelektüel Tonlar
Ümit Ünal’ın derinliği olan entelektüel renkler olarak tanımladığı bu grup kullanışları yüzeylere çağrışım yapıyor. Mavi, turkuaz, mint ve beyaza yakın sarı tonajların uyumunu içeren bu grubun renkleri Filli Boya / Coloration projesinden geliyor. Ümit Ünal’ın önergesi  derin koyu tonlamalarıyla özellikle salon ve banyolar için Aquatic konseptinden GALİAH, Aurora konseptinden KRAZ ve Wabi konseptinden GİBRAN yazın en özel renklerinden…