Üsküdar Çekmeköy metrosunun açılışı 2015’te yapılacak!

Daha önce açılışının 2016 yılına sarkacağı söylenen Üsküdar Çekmeköy metrosunda açılış tarihi netleşti.

Üsküdar Çekmeköy metrosunun açılışı 2015’te yapılacak!

Açılışının 2016 yılını bulacağı söylenen Üsküdar Çekmeköy metrosu projesinde açılış tarihi kesinleşti. İnşaat çalışmalarının aralıksız devam ettiği proje, bu yıl içerisinde hizmete açılacak. Projede şu ana kadar metro tünellerinin yüzde 70'lik bir kısmı tamamlandı.

Üsküdar Çekmeköy metrosu durakları
Kadıköy- Kartal metro hattından sonra Anadolu yakasının 2. Metrosu olacak Üsküdar Çekmeköy metro hattında toplamda 16 durak yer alacak. Üsküdar, Fıstıkağacı, Bağlarbaşı, Altunizade, Kısıklı, Bulgurlu, Ümraniye, Çarşı, Yamanevler, Çakmak, Ihlamurkuyu, Altınşehir, İmam Hatip Lisesi, Dudullu, Necip Fazıl, Çekmeköy Marmaray'ın Üsküdar durağıyla entegre olacak olan metro projesi metrobüsle de bağlantılı olacak. Altunizade metrobüs durağıyla birbirine bağlanacak olan metro hattı, yine metrobüsün Ünalan durağıyla Kartal-Kadıköy metrosuyla da ilişkili olacak.

Toplamda 564 milyon euroluk yatırım değerine sahip. Hattın tamamlanmasının ardından Çekmeköy-Sancaktepe'den yolculuk süreleri ise şöyle olacak; Üsküdar 24, Kartal 59, Yenikapı 36, Taksim 44, Hacıosman 68, havalimanı 68, Olimpiyat Stadı 78 dakika.

Firma Bilgisi: Te Yapı
Proje Bilgisi: Köy