Vefa'dan ön üretimli yapı hamlesi

Vefa,ön üretimli yapı alanında faaliyet gösteren şirketlerini Vefa Prefabrike Yapılar San. Tic. A.Ş. çatısı altında toplama kararı aldı

Vefa'dan ön üretimli yapı hamlesi

Vefa, ön üretimli yapılar alanındaki faaliyetlerini tek bir şirket şemsiyesi altında birleştirme kararı aldı. Bu alandaki faaliyetlerin Vekon markası altında sunan Vefa'nın çatı şirketi Vefa Prefabrike Yapılar San. Tic. A.Ş. olacak. Müşteri bazlı yatırım atağını da sürdüren Vefa, ön üretimli yapılarda böylece tam anlamıyla entegre ve tek bir güç olarak faaliyetlerini sürdürmüş olacak. 

Vefa'dan yapılanma atağı
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Vefa İcra Kurulu Başkanı Turan Koçyiğit, ön üretimli yapılar alanındaki adımların Vefa'nın genişleyen faaliyen alanı ve yeni bir yapıya geçiş sürecinin ilk adımlarını oluşturduğunu söyledi. Atılan adım ile ön üretimli yapılar alanı ve holding yapılarını yeniden kurguladıklarını söyleyen Koçyiğit:

"2016 yılı için tüm şirketlerimizde yeni yapılanmamızı tamamlamaya çalışıyoruz. Yıllık ve beş yıllık stratejik planlarımızı revize ediyoruz. Bu planlar hedeflediğimiz her ülkenin durumuna özel iş modelleri ve çözümleri içeriyor. Hedefimiz yaptığımız planlamalar çerçevesinde toplamda yüzde 50’lik ciro artışını yılsonunda gerçekleştirmek" ifadelerini kullandı.

Atılımla birlikte optimizasyon ve verimlilik artışına odaklandıklarını, markayı koruyarak şirket sayısını azalttıklarını belirten Koçyiğit, hedeflerinin sürdürülebilir organizasyonel yapı ve iş akışı olduğunu belirtti. Koçyiğit:

"Ön üretimli yapılar grubumuzu tek bir çatı altında toplayarak enerjimizi birleştirdik. Markalarımızı koruyup şirket sayımızı azalttık. Operasyon maliyetlerimizi de optimize ederek, yapımıza ve büyüklüğümüze uygun unvan yapılanmasına geçtik." ifadelerini kullandı.