Via Twins Projesi'nin lansmanı yapıldı

Bayraktar İnşaat tarafından hayata geçirilen Via Twins Projesi iş dünyası ve basına "Business Class" lansmanla tanıtıldı.

Via Twins Projesi'nin lansmanı yapıldı

Bayraktar İnşaat tarafından hayata geçirilen Via Twins Projesi'nin lansmanı 12 saat süren VIP davetle yapıldı. Bayraktar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Bayraktar'ın ev sahipliğinde gerçekleşen lansman sabah saat 11.00'de başladı ve gece saat 23.00'e kadar sürdü. Business Class ofislerin görücüye çıktığı lansmanda o güne özel yüzde 35 kazanç ve hemen teslim avantajıyla sınırlı sayıda ofis satışı da gerçekleştirildi. Lansman dolayısıyla Mart ayı sonuna kadar avantajlı fiyatlarla satışa devam edilecek.

460 bin TL'den başlayan fiyatlarla
Bayraktar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Bayraktar, kiralamada da avantajlı öneriler getirdikleri Via Twins projesinde ofis fiyatlarının 460 bin ila 1.3 milyon TL aralığında değiştiğini bildirdi. Bayraktar, "İstanbul'daki Viaport, Viaport Venezia, Via Land, Viaport Houses&Suites, Viaport Marina projelerinin ardından Ankara'da da konfor ve prestij arayan iş dünyasının temsilcilerini Via Twins'e davet ediyoruz. Via Twins, hemen taşınma fırsatı ve esnek ödeme seçenekleriyle en doğru yatırım kararlarınızdan biri olacak" dedi. Bayraktar, işadamlarını ayrıca, Bayraktar İnşaat olarak yürüttükleri ofis projeleri arasında ihtiyaçlarına en uygun tercihi yapmak üzere oluşturdukları Via Ofis Dünyası portalına davet etti.  

Ofis dünyasına yeni yorum: Via Twins
Via Twins Projesini basına tanıtan Mehmet Bayraktar, başkent iş dünyasını Ankara'nın en değerli bölgesi Söğütözü'nde ayrıcalıklı ofis konforunu yaşamaya davet etti. Bayraktar:  

'Ankara'nın en prestijli iş merkezi olmasını öngördüğümüz Via Twins Projesini, her ayrıntısıyla iş yaşamındaki güvenlik ve profesyonellik anlayışına uygun olarak gerçekleştirdik. Söğütözü'nde, Başkentimizin en hızlı gelişen aksı Eskişehir yolu üzerindeki merkezi konumuyla Via Twins, en çok ziyaret edilen AVM'ler, en çok tercih edilen iş merkezleri, en iyi hastaneler ve 5 yıldızlı otellerin hemen yanı başında yer alıyor. Şu an içinde bulunduğumuz iki kulelerden oluşan iş merkezimiz metroya sadece 300 metre, şehirlerarası otobüs terminaline (AŞTİ) yaklaşık 1 kilometre, tren garına 4,5 kilometre, havaalanına ise 27 kilometre uzaklıkta bulunuyor.' dedi. 

Bayraktar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Bayraktar

33 katlı 2 kule
Binanın ilk 10 katına uluslararası bir oteller zincirinin talip olduğunu açıklayan Bayraktar, "Otel ile birlikte Via Twins iş dünyasının her türlü ihtiyacını karşılayabilecek bir "Business Class" iş merkezi olarak hizmet verir hale gelecek. 33 katlı 2 kule ve kuleleri birbirine bağlağan bir bloktan oluşan Via Twins'te 66 ila 193 metrekare aralığında kullanım alanlarına sahip toplam 200 adet A+ ofis bulunuyor.' ifadelerini kullandı.

Helikopter pisti ve VIP giriş
Bayraktar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Bayraktar, projenin öne çıkan "business class" ayrıcalıkları hakkında da bilgi verdi. Buna göre; yüksek standartlardaki ofislerin her biri akıllı bina otomasyon sistemleriyle donatıldı. Bina içerisine 250 adet güvenlik kamerası yerleştirildi, kartlı güvenlik sistemlerinin alt yapıları kuruldu. İkiz kulelerin her birinde acil durumlarda kullanıma açık birer helikopter pisti yer alırken, bina girişinde 160 metrekarelik şık karşılama lobisi, ana girişin dışında VIP girişi oluşturuldu. Ortak alanlar ve sunulacak profesyonel hizmetler ofis kullanıcılarına zaman kazandıracak şekilde tasarlandı. Call center, 7/24 güvenlik hizmeti, teknik servis, genel temizlik ve benzeri birçok özel hizmetin bulunduğu Via Twins'te araç kiralama, şoförlü transfer hizmeti, otel rezervasyonu, vale hizmeti, kuru temizleme ve terzi, sekreter, catering, araç yıkama ve bakımı, concierge gibi hizmetler de unutulmadı. 

Enerji verimliliği
Bayraktar, akıllı binanın maddi olduğu kadar manevi enerjiyi de koruyan sistemlerle donatıldığını anlattı. Bayraktar, "Yeşil enerji modelleri kullanılan binada, aynı anda hem ısıtma hem de soğutma sistemini çalıştırabileceğiniz dört borulu fan-coil sistemi kuruldu. Maksimum seviyede enerji tasarrufu sağlayan Water Source Heat Pump sistemi kullanıldı. Binanın dış cephe camları, güneş ışınlarını kırıcı özelliği ile enerji tasarruflu olarak imal edildi ve yurtdışından özel olarak ithal edildi. Türkiye'de ilk defa kullanılan, yüzde 60 daha etkin güneş kontrolü yaparak ısıtma ve soğutma masraflarından tasarruf sağlayan Guardian Sunguard High Performence Bright Green 40/29 camlar kullanıldı. Bu cam kullanımıyla sadece maddi değil manevi verimlilik de amaçlandı. Söz konusu camlar, içeriden dışarıya bakıldığında doğala en yakın şeffaflık algısı sağlayarak çalışma ortamındaki verimsizliğin ve mutsuzluğun azaltılmasına yardımcı olurken, ışık kırılmasıyla çalışan metal temelli yapısı sayesinde ise dışarıdan bakıldığında güneşli havada parlak, yeşil bir renk yansıtarak adeta doğa ile birlikte yaşayan bir cephe yaratıyor. Yine projemizde çevre sulamada geri dönüşümlü yağmur suyu kullanımı için gerekli sistemler oluşturuldu. Ofislerde klima ve havalandırma sistemleri kişi başı asgari taze hava ihtiyacına göre projelendirildi" diye konuştu.

 

Proje Bilgisi: Via Twins