Viko'dan "Dünya Saatine" destek

Viko, tüm dünyada eş zamanlı olarak gerçekleşecek en büyük çevre hareketi Dünya Saati'ni ana sponsor olarak destekleme kararı aldı

Viko'dan

Viko, tüm dünyada eş zamanlı olarak gerçekleşecek en büyük çevre hareketi Dünya Saati'ni ana sponsor olarak destekleme kararı aldı.

28 Mart'ta ışıklar "gelecek için kapanacak"
VİKO, 2015 Dünya Saati kampanyasını ana sponsor olarak destekliyor. Tüm dünyada eş zamanlı olarak gerçekleşecek olan ve en büyük çevre hareketi olarak bilinen "Dünya Saati" kapsamında, 28 Mart Cumartesi günü 20.30-21.30 saatleri arasında ışıklar gelecek için kapanacak.  

Doğal kaynakların tükenmesine tepki
Dünyada doğal kaynaklar hızla tükeniyor, küresel iklim değişikliği giderek daha büyük bir tehdit haline geliyor, çevre kirliliği ise her geçen gün artıyor. Bu üzücü tablo, aydınlık bir gelecek için hepimizin sorumluluk alması gereken bir dönemde olduğumuzu işaret ediyor. Bugüne kadar birçok kurumsal sosyal sorumluluk projesini başarı ile hayata geçirerek örnek olan VİKO, WWF-Türkiye tarafından yürütülen Dünya Saati kampanyasına da ana sponsor olarak destek veriyor.

2007 yılından günümüze
2007 yılında Avustralya'da WWF tarafından başlatılan, 2008 yılından itibaren küreselleşen Dünya Saati kampanyası, yaklaşık 2 milyar kişinin desteklediği en büyük çevre hareketi olarak dikkat çekiyor. Kampanya, başta iklim değişikliği olmak üzere, doğal kaynakların bilinçsiz tüketimine ve gezegenimizin karşı karşıya olduğu diğer tüm çevre sorunlarına ortak bir bilinç oluşturmayı, insanları sürdürülebilir yaşam için düşündürmeyi hedefliyor. 2014'teki Dünya Saati etkinliğine Türkiye'de 400'den fazla kurum katılmış, Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Ayasofya Müzesi, Süleymaniye Camii, Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprülerinin de bulunduğu 17 sembolik yapı da ışıklarını bir saat boyunca kapatarak bu küresel kampanyaya destek vermişti.  

Firma Bilgisi: Viko