Vodafone Arena'ya Kartal'ın gölgesi düştü

Yapım çalışmaları tüm hızıyla süren Beşiktaş'ın yeni stadyumu Vodafone Arena'nın tribünlerinde yer alacak "Beşiktaş" yazısı tamamlandı

Vodafone Arena'ya Kartal'ın gölgesi düştü

Beşiktaş'ın yapımı tüm hızıyla süren yeni stadyumu Vodafone Arena tribünlerinde yer alacak "Beşiktaş" yazısı tamamlandı. Projede modern stadyumun kaba inşaatı ve çelik çatı inşaatının sona ermesinin ardından kaplama işlemlerine geçildi. 

Beşiktaş ve Vodafone yazıları tamamlandı
Yaşanan aksaklıklarla açılışı sürekli olarak geciken Beşiktaş Vodafone Arena Stadyumu'nda kaba inşaat çalışmalarının ardından kaplama işlemlerine geçildi. Çatı kaplama işlemlerinin önümüzdeki ay içerisinde tamamlanması hedefleniyor. Bu çalışmalara ek olarak tribünlerde yer alan koltuk takma çalışmalarına da hız verildiği öğrenildi. Bugüne dek koltukların yüzde 50'sinin tamamlandığı Vodafone Arena'da, tribünde yer alacak "Beşiktaş" yazısının tamamlandı. Diğer taraftan Vodafone Arena yazısının da tamamlandığı bilgisi verildi.

Dev vinçler dışarıya çıkarıldı
Projenin kaba inşaatında kullanılan dev vinçler ise, sürecin sonlanmasının ardından sökülerek dışarıya çıkarıldı. Bu işlem ile birlikte futbol sahasının yapımına hız verildi. Çimlendirme öncesinde son hazırlıkların sürdüğü zemin, 50 cm düzeyinde bir alçalma yaşadı. 

Vodafone Arena'nın son görüntülerine ulaşmak için tıklayın...

Vodafone Arena ne zaman açılacak?
Beşiktaş'ın yeni stadyumu Vodafone Arena'nın açılışının ne zaman yapılacağı ise henüz belli olmadı. Başka Fikret Orman geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada, taraftarların biraz daha sabırlı olmasını istemişti...