Weber yenilikçi çözümleriyle Yapı Fuarı’ndaydı

36. Yapı Fuarı’nda Weber Türkiye Genel Direktörü Levent Gökçe emlakwebtv’ye Weber’i faaliyetlerini ve fuarı değerlendirdi

29 Nisan 2013 / emlakwebtv / Havva Babaoğlu
Endüstriyel harç üretiminde dünya lideri Saint-Gobain Weber, 24-28 Nisan 2013 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul’da yenilikçi çözümlerini tanıttı.
Weber Yapı dünyasındaki son trendleri, yüksek teknik ihtiyaçları karşılayan gelişmiş çözüm önerileri ve yenilikçi hizmet anlayışı ile kullanıcılarına ulaştıran Weber’in standında ağırladı.

Endüstriyel harç üretiminde dünya lideri Saint-Gobain Weber, 24-28 Nisan 2013 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde 36.'sı gerçekleştirilen Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul'da yerini aldı. Zengin ürün portföyünü yenilikçi çözümler ile birleştiren Weber'in standı sektör profesyonelleri tarafından yoğun ilgi gördü.

Sürdürülebilir yaşam alanları yaratma hedefiyle inşaat malzemeleri üretiminde inovatif çözümler sunan Weber, Türkiye'de inşaat sektörünün gelişmesinde öncü rol üstleniyor. Uluslararası ar-ge deneyimi ve yerel bilgi birikimini sektörün gelişimi için kullanan Weber, yenilikçi ve çevreci bakış açısını yatırımlarına ve ürünlerine taşıyor.

2008 yılında Türkiye'de bir ilke imza atarak ilk toz çıkarmayan seramik yapıştırıcısını üreten Weber, geçtiğimiz yıl da aktif sıkıştırma teknolojisi ile ürettiği “weber konsantre serisi” seramik yapıştırıcıları ile yapı dünyasına bir yenilik daha kazandırdı. Türkiye'de bir ilk olan weber konsantre serisi seramik yapıştırıcıları 15 kg'lik ambalajı ile 25 kg'lik ambalaja eşdeğer metraj yapıyor. 15 kg'lik ambalajı ile daha az yer kaplayarak nakliye ve stoklama avantajı da sağlayan weber konsantre serisi böylece daha az karbon salınımı ile çevrenin korunmasına katkıda bulunuyor. Dökme ve karıştırma anında toz çıkarmayan weber konsantre serisi, hem uygulayıcılara hem de ev sahiplerine %100 tozsuz ortam sağlıyor.

Weber farklı alanlardaki tüm ihtiyaçlara cevap veriyor
48 ülkede birden, 200'ün üzerinde üretim tesisi ve 10 bin çalışanıyla hizmet veren Weber'in, Türkiye'de 5 fabrikası, 8 bölge temsilciliği, 600'ü aşkın yaygın bir bayi ağı ve güçlü bir satış ekibi bulunuyor. Türkiye'deki faaliyetlerine 1998 yılında başlayan Weber seramik yapıştırıcıları ve derz dolguları, dış cephe boya ve kaplamaları, dış cephe ısı yalıtım sistemleri, su yalıtım ürünleri, tamir-tesviye ürünleri ve iç cephe boyalarından oluşan geniş bir ürün portföyüne sahip.