Yabancı yatırımcı endişeli

Başaranlar Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Başaran, rüşvet ve yolsuzluk operasyonuyla ilgili açıklamada bulundu

Yabancı yatırımcı endişeli

23 Aralık 2013 / emlakwebtv
Geçtiğimiz haftaya damga vuran rüşvet ve yolsuzluk operasyonu kapsamında inşaat sektöründen önemli oyuncuların da gözaltına alınmaları yabancı yatırımcıyı tedirgin etti. 

Başaran: "Ülkemizdeki bu tatsız gündemle ilgili bir hayli kaygılılar"
Başaranlar Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Başaran, konuyla ilgili “Türk müteahhitlerin başarılı projelere imza attıklarının farkında olan İngilizlerin yönünü ülkemize çevirmek için bulunduğum girişimler son olaylardan sonar sekteye uğradı. Aralarında prensipte anlaşmaya vardığımız yatırımcılar, yaklaşık 200 milyon dolarlık yatırımlar için bir süre daha düşünmek istediklerini söylediler. Ülkemizdeki bu tatsız gündemle ilgili bir hayli kaygılılar. Türkiye’ye yatırım yapmak için hevesli olan yabancı yatırımcıları kaçırmamamız gerekiyor. Ülkenin en önemli inşaatçılarından olan kişilerin bu dosyalarda adlarının geçmesi büyük talihsizlik oldu. İmajımızı düzeltmek için gerekli görüşmeleri sürdürüyoruz” dedi.