Yalıtıma yeni soluk; Seramont

Seranit Yapı Grubu, geliştirdiği yeni ürünü Seramont’la tek bir ürün sayesinde ısı, su ve ses yalıtımı sağlıyor

Yalıtıma yeni soluk; Seramont

4 Eylül 2012 / emlakwebtv
Türkiye’nin lider şirketlerinden Seranit Yapı Grubu, yeni ürünü Seramont’la ısı, su ve ses yalıtımına yeni bir anlayış getirmeyi hedefliyor. Bir yalıtım harcı olan Seramont, Yıldız Teknik Üniversitesi Laboratuvarlarında test edildi.
1350 dereceye kadar ısıya dayanıklılığıyla önemli bir görevi üstlenen ürün, ısının diğer yüzeye geçmesini de engelliyor. Sıvıyı da iten bu yalıtım harcı, su geçirmediği gibi sesi de yok ediyor. Suyla karıştırılarak harç haline getirildikten sonra binaların dış cephelerinde, zeminde ve çatı izolasyonunda sıvama yöntemiyle uygulanıyor.
Tek bir ürünle mantolama imkanı sunan Seramont, binaya tek seferde uygulandığı için ekstra işçilik maliyetlerine son verirken, hafif bir materyale sahip olması nedeniyle de binaya daha az yük bindiriyor. Isı yalıtımı ile ısınma ve soğutma giderlerinde de tasarruf sağlayan ürün, yüzde 100 doğal olduğu için de doğaya ve insan sağlığına da zarar vermiyor.
Seranit Yapı Grubu, Seramont’u Ar-Ge ve Ür-Ge’ye verdiği önemin de en önemli göstergesi olarak tanımlıyor. Sektörde fark yaratması beklenen yeni ürünlerine ilişkin bir açıklama yapan Seranit Yapı Grubu Başkanı Hamdi Altunalan “Seranit Yapı Grubu olarak Ar-Ge’ye yılda yaklaşık 20 milyon TL bütçe ayırıyoruz. Kendi sektörümüzde Ar-Ge ve Ür-Ge’ye en çok yatırım yapan şirketler arasında da ilk sırada yer alıyoruz. Bu anlamda sektörü geliştirdiğimizi düşünüyoruz”. Altunalan ayrıca; “Yeni geliştirdiğimiz Seramont da yeni ürünlerimizden bir tanesi. Yüksek teknoloji kullanılarak geliştirilen ürünün ısıyı, suyu ve sesi geçirmemesi, ürünün en dikkat çekici özellikleri arasında yer alıyor. Özellikle zaman zaman yaşanabilen binaların dış cephe mantolama metaryalinin yanması sonucu ortaya çıkan talihsiz olaylar da konunun hassasiyetini gözler önüne seriyor.” dedi.