Yalova konut sektörüne Arap ilgisi büyüyor

Körfez yatırımcısının Yalova'ya ilgisi büyüyor. Şehirde, son iki yıl içinde konut metrekare fiyatlarında dört kata varan artışlar gözlemleniyor

Yalova konut sektörüne Arap ilgisi büyüyor

Arap yatırımcıların Yalova'ya ilgisi her geçen gün büyüyor. Yalova'nın Körfez yatırımcısına tanıtımında büyük rol oynayan Beyttürk İnşaat tarafından yapılan açıklamada, bölgede metrekare fiyatlarının son iki yıl içinde 4 kat düzeyinde artış gösterdiği belirtidi. Beyttürk İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğurcan Barman, Yalova'nın Arap yatırımcı için hala yeni keşfedilen bir yer olduğunu vurgulayarak:  "Yalova'nın potansiyeli çok yüksek, Körfez Geçiş Köprüsü’nden sonra değeri daha fazla artacak..." dedi.

Beyttürk İnşaat Arap yatırımcısıyla buluştu... Ayrıntılar için tıklayın...

Yalova'ya 100 milyon dolar Arap sermayesi girişi
Beyttürk İnşaat Yalova'ya yaptığı konut yatırımlarıyla Körfez yatırımcısının bölgeye yönelik ilgisinin artmasına neden oldu. Aynı zamanda Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Türk-Bahreyn İş Konseyi Başkanı da olan Muhammet Uğurcan Barman, Beyttürk İnşaat tarafından inşa edilen projelerle kente ve ülkeye 100 milyon dolarlık döviz girdisi sağladıklarını ve bu sermaye miktarının Körfez Geçiş Köprüsü ile birlikte daha yoğun bir biçimde artacağını söyledi. Barman, Beyttürk İnşaat yatırımlarının ardından 20'ye yakın inşaat şirketinin Yalova'da yatırım yapmaya başladığına da dikkat çekerek:

"Özellikle Arap yatırımcıların ilgi göstermesiyle bölgenin hareketlenmesinden memnuniyet duyuyoruz, 5 proje ile toplamda 1000'e yakın konut inşaatı yaptık. Geliştirdiğimiz farklı projelerle gayrimenkul yatırımı için ilgiyi İstanbul dışında Anadolu'ya kaydırdık" ifadelerini kullandı. 

 

Yalova konut sektörüne Arap ilgisi büyüyor

 

Beyttürk İnşaat yatırımlarını sürdürüyor
Firmanın yalnızca Yalova'ya değil, aynı zamanda bölgedeki diğer şehirlere de yatırım yapmaya devam ettiği üzerinde de duran Barman, Orhangazi'de hayata geçirilecek Lake360 projesi hakında da: "900 dairelik projemizin yıl sonunda lansmanını yapacağız. Otel ve villaların bulunduğu karma bir proje. Tam olarak İznik gölüne bakan bir konumda yer alıyor. Biz bu projeyle Bursa Orhangazi’yi Arapların tatil tercihinde Trabzon'a muhteşem bir alternatif haline getireceğiz" dedi.

Firma Bilgisi: Beyttürk Inşaat
Proje Bilgisi: lake360