Yalova'nın imar planları yenileniyor

1995 yılında "vilayet" statüsüne kavuşan Yalova Merkez için yeni imar planları hazırlandı. Konuyla ilgili olarak 3 bin 300 hektarı kapsayan çalışmalar tamamlandı

Yalova'nın imar planları yenileniyor

1995 yılında "vilayet" statüsü kazanan Yalova için yeni imar planı hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor. Yalova Belediyesi'nin girişimleri ile Yalova ile Merkez ilçesi sınırları içinde yer alan imar planları ve revizyon süreci için İmpo İmar ekipleriyle anlaşma imzalandı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan İmpo İmar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Oflaz, 3 bin 300 hektarı ilgilendiren arazi çalışmalarının tamamlandığını vurguladı. Oflaz, imar planlarının hazırlanmasında önceliği kamu yararına verildiğini belirtti.

İmpo İmar çalışmalarını sürdürüyor
 2015 yılı sonlarında Mudurnu ve Aliağa'nın imar planlarını üstlenen İmpo İmar, 2016 yılına da hızlı girdi. Hüseyin Oflaz, Yalova'nın merkez ilçesini kapsayan imar planları için hazırlıkların sürdüğünü belirterek, çalışmaların ulaşım sorunlarının çözüme kavuşturulması ve ilin gelecek 20 yılına yön verilmesinin hedeflediği açıkladı. Oflaz ayrıca, turizm yatırımlarının yaşama geçirilmesi ve bozulan sosyo-kültürel dokunun da onarılmasının amaçlandığını söyledi.

Yalova'nın imar planları yenileniyor

Aliağa'nın imar sorunu çözüldü... Ayrıntılar için buraya tıklayın...

 Kırklareli Vize'de de yeni planlar hazırlanıyor
Diğer taraftan İmpo İmar ekipleri Kırklareli İli Vize ilçesi için de imar planı hazırlıklarını sürdürüyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İller Bankası A.Ş. ihalesi sonrasında sürdürülen iş kapsamında firma ilçenin ilave artı revizyon imar planlarını gerçekleştirecek. 3 bin 600 hektarlık alanın 1/5000 Nazım İmar Planı ve 1/1000 Uygulama İmar Planı'nı hazırlayacak olan İmpo İmar, saha tespit çalışmaları için de geçen hafta araziye çıktı.