Yaşar Aşçıoğlu neden istifa etti?

Aşçıoğlu İnşaat ve Trabazonspor'da başkanlık yapıyor. Aşçıoğlu Selenium markası ile konut sektöründe adını hızla duyurmaya başladı

Yaşar Aşçıoğlu neden istifa etti?

16 Ocak 2014 / Emlakwebtv
Yaşar Aşçıoğlu, 1959’da Trabzon’un Of ilçesinde 6 çocuklu bir ailede dünyaya geldi. Trabzon’da tuğlacılık işi ile uğraşan Aşçıoğlu; 1967 yılında İstanbul’da Aşçıoğlu İnşaat’ta çalıştı. Babası Selahattin Aşçıoğlu tarafından kurulan firmada da tuğlacılık yaptı.

Selenium markasının yaratıcısı olan Yaşar Aşçıoğlu, eski başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın oğlu Yavuz Yılmaz ile otoyol çalışmalarında da bulundu. ENKA’nın taşeronu olarak Arnavutluk’ta da otoyol çalışmalarını hayata geçirdi.

Aşçıoğlu; İstanbul İnşaatçılar Derneği Genel Başkanlığı ve İstanbul Emniyet Dernekleri Başkanı ayrıca TİYAD (Trabzon İşadamları Derneği) 2. Başkan Vekilliği yaptı. Aşçıoğlu İnşaat, Aşçıoğlu Akaryakıt, Selenium İnşaat, CİYA A.Ş. sahibi de olan Yaşar Aşçıoğlu, son olarak 21 Ocak 2014 tarihinde İnşaat ve Konut Konferansı’nda “İnşaat Sektörüne Genel Bakış, İnovasyon ve Katma Değer Yaratma Gerekliliği” konulu bir konuşma gerçekleştirmeyi planladı.

Yaşar Aşçıoğlu’nun projeleri
BJK Süleyman Seba Kompleksi, Selenium Twins, Selenium Panorama, Selenium City, Selenium Country, Selenium Residence, Piramit Palas, Aşçıoğlu Konak, Aşçıoğlu Villaları, Selenium Plaza, Aşçıoğlu Plaza, Esentepe İş Merkezi, Acıbadem Fulya Hastanesi, Fulya Gösteri Merkezi, Fulya Kongre ve Gösteri Merkezi, Fulya Konut binaları, Vepa Fabrikası ve Merkez Binası, Doğu Sitesi ve İş Merkezi, Sem Otel, Selenium Ataköy, Aşçıoğlu Alışveriş Merkezi/Bodrum.

Firma Bilgisi: Aşçıoğlu