Yaşayan İstanbul Maketi MIPIM'de

İstanbul Ticaret Odası, Cannes'da bugün 26'ncı kez kapılarını açan dünyanın en büyük gayrimenkul fuarında 96 metrekarelik ''Yaşayan İstanbul Maketi'' ni sergilemeye başladı

Yaşayan İstanbul Maketi MIPIM'de

İstanbul Ticaret Odası, Cannes'da bugün 26'ncı kez kapılarını açan dünyanın en büyük gayrimenkul fuarında 96 metrekarelik ''Yaşayan İstanbul Maketi''ni sergilemeye başladı. İstanbul, Fransa'nın Cannes şehrinde bugün başlayan ve dört gün sürecek dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı MIPIM'e iz bırakacak projelerle katılıyor. 

yaşayan istanbul maketi

Yaşayan İstanbul Maketi
Bugüne kadar yapılmış en büyük İstanbul maketi olarak tasarlanan maket, MIPIM'in bu yılki konsepti olan 'digital devrim'e de uygun olarak geliştirildi. Ses ve görünt6ü efektleriyle İstanbul'un 24 saatini yaşatacak olan maket, İstanbul Ticaret Odası girişimi ile kurulan 300 metrekarelik 'İstanbul Çadırı'nda sergileniyor.

Çadırda, İstanbul maketinde olduğu gibi yine 'digital teknoloji' ön planda. Projeleri, kültürel ve tarihi mirası ile İstanbul'u Fransa'ya taşıyan maket, şehrin marka değerine de katkı sağlıyor.