Yavuz Işık Türkiye Hazır Beton Birliği'nde!

Yavuz Işık, Yeniden Türkiye Hazır Beton Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı'na seçildi

Yavuz Işık Türkiye Hazır Beton Birliği'nde!

Türkiye'de standartlara uygun beton üretilmesi ve inşaatlarda doğru beton uygulamalarının sağlanması için 25 yıldır uğraş veren Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), 04 Nisan 2015 tarihinde gerçekleştirdiği Genel Kurul seçimlerinde yeni Yönetim Kurulu'nu seçti. Yönetim Kurulu yapmış olduğu görev dağılımında Yavuz Işık'ı Yönetim Kurulu Başkanlığı'na, Halit İnci'yi Başkan Vekilliği'ne, Mustafa Ulucan'ı da Muhasip Üyeliğe seçerek Başkanlık Divanı'nı oluşturdu.

Türkiye Hazır Beton Birliği, yeni Yönetim Kurulunu seçti. 04 Nisan 2015 tarihinde gerçekleştirilen seçimlerde Yavuz Işık yeniden THBB Yönetim Kurulu Başkanı oldu. Seçimlerde, Halit İnci Başkan Vekilliği'ne, Mustafa Ulucan ise de Muhasip Üyeliğe seçildi.

THBB Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Işık seçim sonrası şunları söyledi: "Geride bıraktığımız dönemde, yönetim ekibimizle birçok önemli ilerleme kaydettik. Yeni Yönetim Kurulu olarak temel hedefimiz ise, standartlara uygun, kaliteli ve güvenilir beton üretimini yaygınlaştırmaktır. İçinde bulunduğumuz bu yeni çağda, uzun süre kullanılabilen, kaliteli, durabil ve çevre dostu beton üretmek hepimizin hedefi olmalıdır. Türkiye Hazır Beton Birliği, Türkiye'deki en önemli sektörlerden birini temsil etmektedir. Bugüne kadar bu bilinçle hareket ettik, bundan sonra da ayını şekilde ilerleyeceğimize eminim. Genel Kurulumuzun Birliğimiz ve Türkiye adına hayırlı olmasını temenni ediyorum."

Yönetim Kurulu Üyeleri
Yavuz Işık Yiğit Beton
Halit İnci İnci Beton
Mustafa Ulucan Ulu Beton
Adem Genç Miltaş Beton
Cemalettin Danış Danış Beton
Ender Kırca Orbetaş
Fatih Vardar Bursa Beton
İrfan Kadiroğlu Batıçim
Kadir Büyükdereci Has Beton
Kenan Kurban Benlioğlu Hazır Beton
Mehmet Ali Onur Onur Beton
N. Tamer Sağır Nuh Beton
Önder Kırca Çimsa
Özgür Bek Akçansa
Remzi Onurhan Kiçki Votorantim

Denetim Kurulu Üyeleri
Sadık Kalkavan Kumcular Beton
Abdürrahim Eksik Betoçim
Cenker Mirzaoğlu Çimko Beton

Türkiye Hazır Beton Birliği ne zaman kuruldu, neler yapıyor?
Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), 1988 yılından beri güvenli ve dayanıklı yapıların inşası için, standartlara uygun beton üretilmesi, standartlara uygun beton uygulamaları için, özellikle deprem riski yüksek bölgelerde yüksek dayanım sınıflarında beton kullanılması için uğraş veren mesleki bir kuruluştur. 1991 yılından beri Avrupa Hazır Beton Birliği (ERMCO)'nin de tam üyesi olan THBB'ye üye olacak şirketlerin tüm hazır beton tesislerinde standartlara uygun üretim yapılması, Kalite Güvence Sistemi (KGS)'nin sürekli habersiz denetimlerine tabi olunarak KGS Uygunluk Belgesi alınması, uygun laboratuvar bulunması, teknik, çevre, iş sağlığı - işçi güvenliği, yasal ve etik kriterlerin eksiksiz yerine getirilmesi zorunludur.