Yaz için dekorasyon önerileri

Yazın sıcağından kurtulup, evinizi küçük dokunuşlarla ferah bir mekana dönüştürebilirsiniz

Yaz için dekorasyon önerileri

7 Mayıs 2013 / emlakwebtv
Yazlıklara doğru kaçmaya başladığımız bu günlerde yazlık evinizi gözden geçirebilir ya da evinizi yaza uygun, ferah bir mekan haline getirebilirsiniz.

Yazlık evlerde cıvıl cıvıl renkler kullanmaktan kaçınmayın. Kışlık evinizde kullanamayacağınız renkleri yazlık evinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Yazlık evlerde turkuaz ve mercan tonları da oldukça hoş durabilir. Yemek bölümünü duvar tabakları ile süsleyerek bütünlüğü sağlayabilir, daha aydınlık bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Deniz kenarında bulunan evlerde mavi ve beyaz tonlarının şıklığından yararlanabilir, evinizde doğal bir ferahlık yakalayabilirsiniz.

Pembe, yeşil, turkuaz, turuncu, sarı ve diğer canlı renkleri evinizin her odasında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Rattan, bambu gibi malzemelerden yapılmış doğal tonlarda mobilyalar yazın evinize daha da bir serinlik verecektir.
Demir mobilyalarda yazlık evlerde kullanabileceğiniz, demir veya ferforje masa ve sandalyeleri hem evin içinde, hem de balkon veya bahçelerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Demir yatak karyolaları ile yazın serin serin uyuyacaksınızdır. Eski bir sehpadan hoş bir yatak başı komodini oluşturabilir, eski bir aynadan nostaljik bir tuvalet masası hazırlayabilirsiniz.

Yazın sıcak havasını hafifletecek kumaşlar ve mobilyalarla çok şık bir yatak odası hazırlayabilirsiniz.

Evinizde farklı bir dokunuş yaratmak istiyorsanız denizcilik aksesuarlarından yararlanabilirsiniz. Bir dünya küresi ya da can simiti gibi farklı aksesuarlarla hoş köşeler hazırlayabilirsiniz ya da örgüden bir salıncak kullanabilirsiniz.

Yaz sezonunda evlerin en çok vakit geçirilen alanlarından olan balkon ve bahçelerinizde de  alternatif oturma köşeleri hazırlayabilirsiniz. Sabah gölge olan tarafta bir kahvaltı köşesi, sıcak yaz günlerinde sizi rahatlatacak romantik bir yemek ve kahve köşesi gibi…

2013’ün rengi sarı;
Kendinizi bitkin, yorgun ve her şeyden bıkmış hissediyorsanız, size sarının enerjisinden yararlanmanızı öneririz. Hayatın kaynağı, güneşin, coşkunun ve sevincin rengi… Sarı adeta durağanlığa karşı. Sarı renk, fazla kullanıldığında çok yorucu olacağı için siyah ve griyle dengelemeyi deneyebilirsiniz. Diğer bir önerimiz kahverengi ve sarıyı bir araya getirmenizdir. Ahşap mobilyalarla sarı duvarlar büyük bir ahenk oluşturur.