Yeni evinizin 18 taksiti EgeYapı’dan

EgeYapı ev sahibi olmak isteyen tüketiciye, EgeYapı Finansman Desteği ile ödeme kolaylığı sunuyor. Peşinatı 3 taksitte alan şirket, konut kredisini taksitlerini ise 18 ay kendisi finanse ediyor

Yeni evinizin 18 taksiti EgeYapı’dan

Yüzbinlerce insan daha nitelikli konularda yaşamak, ev sahibi olmak istiyor. Ev sahibi olmak isteyenlerin önündeki en büyük engel ise finansman. Ev sahibi olmak isteyenin gözünü yüksek peşinat ya da ödeyeceği aylık taksit tutarının yüksek olması korkutuyor.

Hükümetin ilk konutunu alanlara belirli oranlarda peşinat desteği vereceğini açıklamasının ardından, konut geliştiriciler tarafından da finansman destek paketleri açıklanmaya başlandı. EgeYapı Group, faizlerin ve konut kredisi taksitlerinin yüksekliğini dikkate alarak, tüketicisine ödeme kolaylığı sağlayabilecek 'EgeYapı Finansman Desteği' sunuyor.

Aylık ortalama 2 bin TL destek
'EgeYapı Finansman Desteği' şirketin Kartal'da hayata geçirdiği ve yıl sonunda teslim edeceği Pega Kartal projesinde geçerli olacak. Nisan ayı sonuna kadar geçerli olacak paket kapsamında, EgeYapı, Pega Kartal'dan daire alan tüketicinin ödeyeceği peşinatı vade farksız 3 yılda 3 taksitle ödeme imkanı sunuyor. Şirket, geriye kalan tutar için konut kredisi kullanan tüketiciye 18 ay boyunca finansman desteği sunuyor. Şirket tarafından sağlanan finansman desteği dairenin fiyatına göre aylık bin 125 ile 3 bin TL aralığında değişiyor. Projedeki konutların 8 ay sonra teslim edileceği dikkate alındığında, tüketici evinde oturduğu takdirde kira yerine evinin taksitini, evini kiraladığı taktirde ise kira geliri ile evinin taksidini ödemiş olacak.

'Tüketiciye fırsat sunduk'
EgeYapı Group Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, konuta olan talebin artarak devam ettiğine değinerek, "Ancak tasarruf oranlarının düşük olması ve faizlerin yüksekliği nedeniyle konut kredisi taksitlerin yüksekliği konut alımını güçleştiriyor. Tüketici erişilebilir fiyat arıyor. Bizde EgeYapı Finansman Desteği ile ev sahibi olmak isteyenleri finanse ederek, ödenebilir taksitlerle ev sahibi olmalarına olanak sağlamak istedik" dedi.
Ege Yapı Genel Müdür Yardımcısı Murat Aksoy'da 'EgeYapı Finansman Destek Paketi' ile tüketicinin elde edeceği kira gelirleri de dikkate alındığında, Pega Kartal projesinden 380 bin TL'lik bir eve 247 bin TL'ye sahip olacağına dikkat çekti. Aksoy ayrıca proje KDV oranınıon yüzde 1 olarak uygulandığının da altını çizdi.

2015'te 1 milyar 350 milyonluk yatırım
Pega Kartal projesinde Adalar ve deniz manzaralı 20 rezidans, 35 home office ve 11 mağaza yer aldığına değinen İnanç Kabadayı, projede yüzde 65 satış oranına ulaşıldığını kaydetti. Kabadayı, 2015 içinde Kağıthane'de 550 milyon TL'lik, Yedikule'de ise 750 milyon TL'lik iki yeni projeye başlayacaklarını belirterek, Ayrıca Anadolu yaksında iki, Avrupa yakasında 2 tane olmak üzere 4 farklı bölgede arazi geliştirdiklerini kaydetti.