Yeni Havalimanı'nda çatı montajı başladı

İstanbul 3. Havalimanı'nda inşaat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Projede son olarak, Uzay Kafes modelinde tasarlanan çatı montajı için ilk adımlar atıldı

Yeni Havalimanı'nda çatı montajı başladı

İstanbul Üçüncü Havalimanı için çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren İGA, uzay kafes modelinde tasarlanan çatı montajının ilk bölümüne başladığını duyurdu. Tamamlandığında dünyanın "sıfırdan yapılan" en büyük havalimanı ünvanına sahip olacak İstanbul Yeni Havalimanı'nın terminal binasına yönelik çalışmalar da sürüyor. Proje için 11 binin üzerinde işçi, yoğun bir faaliyet gösteriyor. 

En yetkili ağız açıkladı: "Üçüncü Havalimanı'nın zemini bozuk"... Ayrıntılar için tıklayın...

Üçüncü Havalimanı'nda çatı inşaatı başladı
Çatı inşaatının Üçüncü Havalimanı projesi için önemli bir adım olduğunu söyleyen İGA CEO'su Yusuf Akçayoğlu, yeni havalimanı terminal iskelesi çatı modülünü proje açısından önemli bir eşik olarak tanımladı. Akçayoğlu, diğer kısımlarda da inşaat faaliyetlerinin tüm hızıyla sürdüğünü söyledi. Akçayoğlu:

"Yerli üreticilerin ve mühendislerinin katkısı ile gerçekleştirilen bu çatı montajında olduğu gibi İstanbul Yeni Havalimanı inşaatının tüm diğer aşamaları son derece hızlı ve başarılı bir şekilde yürütülüyor. Devam eden imalat ve montaj işleri de tamamen program dâhilinde sürüyor" ifadelerini kullandı.

Yeni Havalimanı'nda çatı montajı başladı

İstanbul Üçüncü Havalimanı
İstanbul Üçüncü Havalimanı'nın tüm bölümleri tamamlandığında yılda 200 milyon yolcu kapasitesine sahip olacak. 350'den fazla destinasyona hizmet vermesi beklenen İStanbul Yeni HAvalimanı'nın 150'nin üzerinde havayolu şirketine de ev sahipliği yapması bekleniyor. 

Firma Bilgisi: İGA
Proje Bilgisi: Üçüncü Havalimanı