Yeşil GYO’dan Körfez’e “yeşil villa” projesi

Yeşil GYO Anadolu kentlerine de yatırım yapacak. İzmit’ten başlayan Yeşil GYO, gelişen marka kentlerede de projeler geliştirecek

16 Haziran 2012

İstanbul Beylikdüzü’nde 14 bin konutluk özel sektörün en büyük konut projesi İnnovia’yı hayata geçiren Yeşil GYO, İstanbul’un yanı sıra gelişen Anadolu kentlerine de yatırım yapacak. Anadolu seferine İzmit Körfezi’yle başlayacak olan Yeşil GYO, Körfez’e 390 adet çelik kompozit sistemi ile çevre dostu villalar inşa edecek. İnnovia Körfez Villaları projesinin ardından Yeşil GYO, Edirne, Silivri, Çanakkale, Adana, Ankara, Gaziantep, İskenderun, Kayseri ve Konya’da da İnnovia markalı çevre dostu villa projeleri gerçekleştirmeyi hedefliyor.
Yeşil GYO Genel Müdürü Işık Gökkaya, İnnovia Körfez Villaları projesiyle ilgili olarak, “Projedeki evlerin ortalama metrekare fiyatı 2 bin lira. Projede ortalama 200 metrekare büyüklüğünde müstakil bahçeli villa ve tripleks apart rezidans konutlar bulunacak. Projede açık kapalı yüzme havuzları, ayrıcalıklı sosyal tesisler yer alacak.  Satış beklentimiz ise 165 milyon lira” diye konuştu.
İnnovia Körfez villaları, Engin Yeşil tarafından geliştiren ve patenti alınan yeni bir yapı sistemi ile inşa edilecek. Yeşil GYO Yönetim Kurulu Başkanı Engin Yeşil, uzun ömürlü olan ve kısa sürede inşa edilebilen yapı sistemiyle ilgili “Uygun fiyatlı, çevreye duyarlı bahçeli ev konseptini hayata geçirmek için çok özel bir yapı malzemesi tasarladık. Yeşil Holding’in iştiraklerinden Renco firması yeni bir malzeme üretti. Çok hızlı inşaat yapmaya olanak sağlayan bu malzemenin kompozit tuğla” dedi.

Firma Bilgisi: Yeşil Gyo