Ytong'la Anıtkabir’e bisiklet turu

Türk Ytong, 50. kuruluş yılı şerefine “İstanbul’dan Anıtkabir’e Atatürk'e Saygı Bisiklet Turu” düzenliyor

Ytong'la Anıtkabir’e bisiklet turu

2 Mayıs 2013 / emlakwebtv
Yapı malzemeleri söktörü öncülerinden Ytong, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı yaklaşırken “İstanbul’dan Anıtkabir’e Atatürk'e Saygı Bisiklet Turu” adlı bir etkinlik gerçekleştiriyor.

2 Mayıs Perşembe sabahı İstanbul Pendik Ytong Fabrikası’ndan yola çıkan 12 kişilik bisiklet takımı, 4 Mayıs’ta Anıtkabir’e varacak. Sporcuların, Anıtkabir’de Ytong Yönetim Kurulu Üyeleri ve Çukuryurt Türk Ytong Okulu öğrencileriyle buluşmasının ardından bir tören düzenlenecek. Kafilenin birlikte Atatürk’ün naaşına çelenk koyması ve İstanbul’dan getirilen toprağın Anıtkabir bahçesine bırakılmasıyla tören sona erecek.

Bisiklet takımı, Anıtkabir’de Ytong Yönetim Kurulu Üyeleri ve Çukuryurt Türk Ytong İlköğretim Okulu öğrencileriyle buluşacak. Kafilenin Atatürk’ün naaşına çelenk bırakması ve Türk Ytong Sanayi A.Ş. Onursal Başkan Bülent Demiren’in şeref defterini imzalamasının ardından tören sona erecek. Kafile daha sonra toprak bırakma törenini gerçekleştirecek.

Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en köklü kuruluşlarından biri olan Ytong, 50. kuruluş yılında “İstanbul’dan Anıtkabir’e Atatürk'e Saygı Bisiklet Turu” ile Atatürk’ün huzuruna çıkacak olmanın gururunu yaşıyor.

Firma Bilgisi: Ytong