10 Ünlü Emlak Kralı

10 Ünlü Emlak Kralı listesine ve kimler olduklarına haberimizden ulaşabilirsiniz

10 Ünlü Emlak Kralı

10 ünlü emlak kralı servetleriyle kendilerine hayran bırakıyor. Emlakwebtv.com ekibi 10 ünlü emlak kralının kimler olduğunu araştırdı.

İşte 10 Ünlü Emlak Kralı!

1.Richard Lefrak 
1945 yılında doğan Amerikalı Richard Lefrak Amerika'nın ünlü inşaat firması LeFrak Organization’ın sahibi. İki çocuk sahibi olan Richard Lefrak New York’ta yaşıyor. LeFrak'ın portföyünde 16 milyon metrekare toplam alan ve 5.000 adet apartman dairesi var. 

2.Leonard Stern
Leonard Stern 1938 yılında doğdu. Leonard Stern Hartz Grubu CEO’sudur. 

3.Stephen Ross
Stephen Ross 1940 yılında doğmuş olup,  gayrimenkul geliştiricisi , hayırsever ve spor takımı sahibidir. New York’ta yaşayan Stephen Ross evli ve kız çocuk babasıdır.

4.Sheldon Solow
1929 yılında doğan Sheldon Solow Amerikalı bir gayrimenkul geliştiricisidir. İki çocuğa sahip olan Sheldon Solow New York’ta yaşıyor.

5.Donald Trump
1946 yılında doğan Donald Trump, baba mesleğini devam ettirmektedir. 1973'te New York'ta 290 dairelik 18 katlı bir gökdelen inşa ettirdikten sonra adını duyuran Donald Trump, Türkiye’de de Trump AVM’yi hayata geçirdi.

10 Ünlü Emlak Kralı


6.Ali Ağaoğlu
1954 yılında doğan Karadenizli Ali Ağaoğlu Türkiye’de emlak denince akla gelen ilk isimlerden biri. 1,8 milyar USD servete sahip olan Ağaoğlu, hayata geçirdiği konut ve ticari projeler ile servetini büyütüyor.

7.Şarık Tara
Enka Şirketler Grubu Fahri Başkanı olan Şarık Tara 1930 yılında Üsküp’te doğdu. Şarık Tara Türkiye’nin sayılı gayrimenkul yatırımcılarından olup aynı zamanda inşaat mühendisidir.

8.Erman Ilıcak
1967 Malatya doğumlu olan Erman Ilıcak Rönesans Holding Başkanıdır. Evli ve 3 çocuk babası olan Erman Ilıcak uluslararası birçok projeye imza atmıştır.

9.İzak Şenbahar
İzak Şenbahar 53 yaşında olup,  1977 yılında Washington’daki “The Catholic University of America”ya kayıt oldu. Manhattan’da hayata geçirdiği gökdelen ile Amerika’da sesini duyuran Şenbahar çalışmalarına devam ediyor.

10 Ünlü Emlak Kralı


10.Burak Öymen
CHP’nin Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen’in oğlu olan Burak Öymen gayrimenkul yatırımlarına devam ediyor.