2016-2017 futbol sezonunun yıldızı: İnşaat sektörü

İnşaat şirketleri Türkiye futboluna yatırım yapmayı sürdürüyor. 2016-2017 Süper Toto Süper Lig ve ikinci ligde mücadele edecek çok sayıda kulübün formalarında inşaat firmaları ve projelerinin reklamı yer alacak

2016-2017 futbol sezonunun yıldızı: İnşaat sektörü

2016-2017 yılı Türkiye futbol sezonu inşaat sektörü açısından altın yılını yaşıyor. İnşaat ve ilgili sektörlerin futbol kulüpleri ile yaptığı sponsorluk anlaşmaları ile birlikte futbol severeler, bu yıl önemli futbol kulüplerinin formalarında konut firma ve proje reklamlarını sıklıkla görme şansına kavuşacak.

Nef-Galatasaray Sponsorluk anlaşması

2016-2017 futbol sezonunun yıldızı: İnşaat sektörü


Kuşkusuz sezonun en dikkat çeken anlaşmalarından biri Timur Gayrimenkul Geliştirme Yapı ve Yatırım A.Ş. ile Galatasaray Kulübü arasında imzalandı. Galatasaray Futbol takımının Spor Toto Süper Lig, Türkiye Kupası, Süper Kupa ve Türkiye'deki tüm diğer maçlarında göğüs reklamı olarak yer alma karışılığında Nef yalnızca bir yıl için Galatasaray'a 9.500.000 TL ödemeyi taahüt etti. 1+1+1 opsiyonlu şekilde uygulanacak olan anlaşmanın devamı halinde Galatasaray, ikinci sene için 10.500.000, üçüncü sene için ise 11.000.000 olmak üzere toplam 52.500.000 TL'lik bir gelire kavuşmuş oldu

 

Asaf İş Ortaklığı-Başakşehir anlaşması

2016-2017 futbol sezonunun yıldızı: İnşaat sektörü


Geçen yılı ligi 4. sırada tamamlayan ve UEFA Avrupa Ligi'ne katılma şansı yakalayan Başakşehir Spor Kulübü ise, Alzamil Gayrimenkul, Fuzul Yapı, Seha Yapı ve Adese tarafından kurulan ASAF iş ortaklığı anlaşma imzalandı. Anlaşma kapsamında ASAF İş Ortaklığı tarafından hayata geçirilen 3. İstanbul projesi, takımın ulusal ve uluslarası formasında yer alma imtiyazı kazanırken, maçlarını oynayacağı stadyumun ismi ise 3. İstanbul Başakşehir Fatih Terim Stadyumu olarak değiştirildi. 

 

İttifak Holding-Atiker Konyaspor

2016-2017 futbol sezonunun yıldızı: İnşaat sektörü


Futbol dünyası ile inşaat sektörünü buluşturan bir diğer anlaşma ise İttifak Holding ile Atiker Konyaspor arasında imzalandı. Geçen sene liği üçüncü sırada tamamlayan ve UEFA Avrupa Ligi'ne katılma olanağı elde eden Atiker Konyaspor ile gerçekleştirilen anlaşma karşılığında İttifak Holding, takımın şort kısmında Zermeram, sırt kısmında ise Adese markasına yer verecek. 

 

Yurtbay Seramik-Zonguldak Kömürspor

2016-2017 futbol sezonunun yıldızı: İnşaat sektörü


Diğer taraftan Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup'ta mücedele edecek olan Zonguldak Kömürspor ile Yurtbay Seramik arasında da sponsorluk anlaşması imzalandı. Anlaşma kapsamında Yurtbay Seramık reklamı, Zonguldak Kömürspor formalarının göğüs kısmında kendine yer bulacak.