3. Havalimanının ismi ne olacak?

Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan, yapımı sürmekte olan üçüncü havalimanının isminin 'Recep Tayyip Erdoğan Havalimanı' olacağını duyurdu

3. Havalimanının ismi ne olacak?

Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan, yapımı sürmekte olan üçüncü havalimana 'Recep Tayyip Erdoğan Havalimanı' adının koyulacağını açıkladı.

Milas-Bodrum Havalimanı işletme ihalesini kazanan TAV Havalimanlarının ilk taksit ödemesi vesilesiyle JW Marriot Otel'de yapılan tören sırasında konuşan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Recep Tayyip Erdoğan'ın bu ülkenin imarı ve kalkınmasında çok önemli bir rol oynadığını söyledi. 'Millet de zaten bunun cevabını verdi. Ne yapılsa azdır!" şeklinde konuşan Elvan, havalimanının isminin Recep Tayyip Erdoğan olup olmayacağı hususundaki sorulara da 'Evet' şeklinde yanıt verdi.

Son 12 yılda dünya havacılık sektöründeki yüzde 5 oranında gerçekleşen büyümenin Türkiye'de yüzde 14.5 seviyesinde seyrettiğini beilrten Elvan, 'Türkiye dünya ortalamasının 3 katına yakın büyüme performansına sahiptir. Ne kadar övünsek az.' şeklinde konuştu. 

Proje Bilgisi: 3. Havalimanı