3. Köprü Bağlantı Yolları Haritası

3. Köprü Bağlantı Yolları Haritasına haberimizden ulaşabilirsiniz. 3. Köprü Bağlantı Yolları ihalesi de 8 Mart 2016'ya ertelendi

3. Köprü Bağlantı Yolları Haritası

3. Köptü Bağlantı Yolları Haritasına haberimiz devamından ulaşabilirsiniz. Biz de bu arada 3. Köprü hakkında birtakım bilgileri sizlere sunalım.

3. Köptü Bağlantı Yolları ihalesi geçtiğimiz günlerde tekrar ertelendi. 31 Ağustos olarak açıklanan yeni ihale tarihi olarak  8 Mart 2016 açıklandı. 

2013 yılında temeli atılan 3. Köprü’nün 29 Ekim 2015 tarihinde açılması planlanıyor. Avrupa yakasında Sarıyer’in Garipçe Köyü ile Anadolu yakasında Beykoz’un Poyrazköy semtleri arasında yükselen 3. Köprü çalışmaları hızla devam ediyor.

3.Köprü’de son durum nedir?
Köprünün üzerinden tam sekiz şeritli karayolu ve iki şeritli tren yolu geçecek. Avrupa Yakası'nda Garipçe Köyü'nde, Anadolu Yakası'nda ise Poyrazköy'de kuleleri bulunan köprünün yapım maliyeti 4,5 milyar TL.  Yap, işlet, devret modeliyle hayata geçen köprünün bu sene tamamlanması planlanıyor. Karayolları Genel Müdürlüğü'nden aldığımız bilgiye göre, köprüde gelinen son teknik durum ise şöyle; her iki yakadaki kulelerde betonarme imalatlar tamamlandı, ankraj bloğundaki betonarma imalatlar ve ana kablonun bağlanacağı ankraj elemanlarının hazırlıkları tamamlandı. Ana kablo montaj işlemleri başladı ve kule üst bağlantı kirişlerinin montajı tamamlandı.

3. Köprü Bağlantı Yolları Haritası 

3. Köprü Bağlantı Yolları Haritası