8 Adımda Kira Öder Gibi Ev Sahibi Mümkün mü?

8 Adımda Kira Öder Gibi Ev Sahibi Mümkün mü? sorusunun cevabını Emlakwebtv.com ekibi verdi

8 Adımda Kira Öder Gibi Ev Sahibi Mümkün mü?

8 adımda kira öder gibi ev sahibi olmak mümkün mü? Evet. Nasıl mı? Türkiye’de gelişen ve hızla büyüyen inşaat sektörü, firmaların yapmış olduğu kampanyalar ve kişiye özel ödeme planları ile kira öder gibi ev sahibi olma imkanı sağlıyor. Bankaların da desteklediği birçok konut kredisi, konut sahibi olmak isteyenlerin ilgisini çekiyor.

 

8 Adımda Kira Öder Gibi Ev Sahibi Mümkün mü?


8 Adımda Kira Öder Gibi Ev Sahibi Mümkün mü?

1.Adım: Aylık gelir ve gider hesaplaması yapıldıktan sonra bir eve ne kadar bütçe ayırılmalı onu hesaplamalıyız.
2.Adım: Almak istediğimiz eve ayırdığımız bütçeye uygun lokasyonlara ve projelere bakmalı, ödemeleri hakkında görüş almalı ve bankaları araştırmalıyız.
3.Adım: Ev alırken az da olsa mutlaka bir peşinat gerekiyor. Son günlerde peşinatsız ödeme planları çıkaran firmalar olsa da peşinat ödemek, aylık bütçemizi rahatlatacaktır.
4.Adım: Firmaların yapmış olduğu kampanyalardan biri senet ile satış. Firma bünyesindeki taksitlendirmeleri inceleyerek buna karar vermeliyiz.
5.Adım: Bazı firmalar hemen teslim konut projelerinde ev sahibi olmak isteyenlere kiracılarını da bulabiliyor. Eğer yeni aldığımız eve kiracı yerleştirirsek oradan gelen kira parası ile evin taksitlerini rahatça ödeyebiliriz.
6.Adım: Firmaların özel günlerde uyguladığı kampanyaları takip etmeliyiz.

 

 

8 Adımda Kira Öder Gibi Ev Sahibi Mümkün mü?


7.Adım: Banka kredilerini inceledikten sonra ipotek yolu ile uygun aylık ödemeler ile ev sahibi olabiliriz.
8.Adım: KİPTAŞ, TOKİ ve Emlak Konut GYO gibi firmaların orta gelir ya da alt gelire yönelik hayata geçirdiği konut projelerini inceleyerebiliriz.