Ağaoğlu kentsel dönüşüm şirketini kurdu

Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, şirketinin kentsel dönüşüm projelerini geliştireceği yeni şirketinin başına, 'ortanca eşi' Aytep Alpar'ı getirdiğini açıkladı

Ağaoğlu kentsel dönüşüm şirketini kurdu

Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, şirketinin kentsel dönüşüm projelerini geliştireceği şirketi hakkında: 'Yeni şirkete ortanca eşim bakacak.' dedi. 

Eski sevgilisi ve bir oğlunun annesi Ayten Alpar için kurduğu yeni şirketin kentsel dönüşüm projeleri geliştireceğini açıklayan Ali Ağaoğlu, 'ortanca eşim' şeklinde tanımladığı Ayten Alpar'ın şirketin başında olacağını duyurdu. 26 Eylül tarihinde kurulan 'Ağa Akdeniz Ağa Yapı İnşaat' firmasının ilk olarak Bağdat Caddesi üzerindeki kentsel dönüşüm projelerine odaklanacağı açıklandı. 

Ali Ağaoğlu'nun da payı var
Şirket hissesi olmasına rağmen, dümende Ayten Alpar'ın olacağını belirten Ali Ağaoğlu: 'Ayten hanım ortanca eşim ve çocuğumun annesi. İnşaat sektörüne girmek istedi. Ben de destek oldum.' şeklinde konuştu. 

Alpar: Fikir son bir ayda gelişti
Ağa Akdeniz Ağa Yapı İnşaat'ta, arkadaşı Yeşim Şenay ve Ali Ağaoğlu ile ortak olduğunu söyleyen Ayten Alpar, Ağaoğlu Şirketler Grubu'nda uzun süre 'satış ve pazarlama müdürlüğü' görevinde bulunduğunu belirterek: 'Ancak son yıllarda sektörden uzak kaldım. Son bir ayda bu fikir gelişti ve harekete geçtik. Gayrimenkul projelerimizde Ağaoğlu'nun marka ve iş deneyimlerinden faydalanacağız.' şeklinde konuştu.  

Yakın projeler
 Şu an itibariyle Bağdat Caddesi'nde 2 bina için anlaşmaya vardıklarını ve 20'den fazla proje üzerinde de çalıştıklarını belirten Alpar, Ağaoğlu'na gelen dönüşüm tekliflerini yeni şirket üzerinde değerlendireceklerini belirtti. Alpar, karlı görmeleri halinde, başka ilçelerde de kentsel dönüşüme gidileceğini vurguladı.