Alaçatı’nın taş evleri!

Tarihi taş evleri, kumsalları, gece hayatı ve sert rüzgarıyla tanınan Alaçatı, son yıllarda tatilcilerin gözdesi haline geldi. Siz de Alaçatı’dan bir ev almak istiyorsanız, gelin Alaçatı’nın taş evlerini birlikte gezelim.

Alaçatı’nın taş evleri!

İzmir’in Çeşme bölgesine bağlı olan Alaçatı, turizm sektörünün gözde alanlarından biri. Özellikle rüzgar sörfü yapanların uğrak noktası olan bölge; sahip olduğu kumsalları, limanları, taş evleri ve Ege mutfağının lezzetleriyle unutulmaz bir tatil vadediyor. Bizlerde Alaçatı’dan yazlık almak isteyenler için hali hazırda satış süreçlerinin devam ettiği Alaçatı’nın taş evlerini araştırdık.

 

Alaçatı’nın taş evleri!

 

Lavanta Taş Ev

Veryeriler İnşaat imzası taşıyan Lavanta Taş Ev projesinde teslimler başladı. Yeni Mecidiye Mahallesi’nde konumlanan projede toplam 2 konut bulunuyor. Eski Rum mimari dokusuna uyumlu taş evlerin uygulandığı projede 3+1 daire tipini bulmanız mümkün. Proje, Alaçatı’nın merkezinde yer alıyor.

 

Alaçatı’nın taş evleri!

 

Değirmen Taş Evler

Veryeriler İnşaat’ın bir başka projesi olan Değirmen Taş Evler ise Hacımemiş Mevkii’nde konumlu. Teslimlerin başladığı projede toplam 12 konut bulunuyor. Evlerin 3+1 olarak tasarlandığı proje, eski Rum mimari dokusuna çağdaş mimari katılarak dizayn edildi.

Alavista Evleri

Turkos İnşaat ve T tasarım'ın ortak projesiyle Çeşme'de inşa edilen Alavista'da 10 ev yer alıyor. Terasları, ferforje motifleri, ahşap ve taş dokularıyla, özgün bir Alaçatı yorumu olarak inşa edilen Alavista Evleri Mimar Tuncay Gültürk tarafından tasarlandı. Proje Alaçatı merkeze 750 metre, Çeşme merkeze 8, İzmir'e 76, Adnan Menderes Havalimam'na 86, Alaçatı Port'a 2 kilometre uzaklıkta bulunuyor.