Albaraka Türk'ten Konut Hesabı uygulaması

Konuta Devlet Desteği uygulaması resmen başladı. Albarak Türk de konut hesabı uygulamasına başladığını duyurdu

Albaraka Türk'ten Konut Hesabı uygulaması

Konuta Devlet Desteği uygulamasının başlamasıyla birlikte konut hesabı açan bankaların sayısı da yükselmeye başladı. Son olarak Albaraka Türk, "Konut Hesabı"yla ev sahibi olmak isteyenlere özel avantajlar sunacağını açıkladı.

Albaraka Türk'ten konut hesabı açıklaması
Albaraka, 26 Ağustos tarihinden itibaren TL cinsinden farklı ödeme seçenekleriyle, üç yıl vadeli ‘Konut Hesabı’ açarak aylık veya üç aylık periyotlardaki düzenli ödemeleriyle ev sahibi olmak isteyenlere “Devlet Katkılı” birikim yapma imkanı sunuyor.

Konut Hesabı’yla bir aylık ödeme seçeneğinde asgari ödeme tutarı 250 TL; azami/ ödeme tutarı 2 bin 500 TL olacak. Üç aylık ödeme seçeneğinde ise asgari ödeme tutarı 750 TL, azami ödeme tutarı ise 7 bin 500 TL olarak gerçekleşecek. 

Albaraka Türk avantajları
Devlet katkısını da kapsayacak yeni üründe, 36 – 47 ay arasındaki düzenli ödeme süresinde devlet katkı oranı yüzde 15 olurken, azami katkı 13 bin TL olarak gerçekleşecek. Bu oran 48 – 59 ay arasında yüzde 18 ve 14 bin TL’lik azami katkı; 60 ay ve üzerindeyse yüzde 20 değerinde ve 15 bin TL’lik azami katkı olarak Albaraka müşterilerine sunulacak. Devlet Katkısı tutarları “Yeniden Değerleme Oranına” göre her yıl revize edilecek. Ayrıca Bakanlar Kurulu, bu tutarları 3 katına kadar yükseltmeye yetkili olacak.