Ankara Mamak Yatıkmusluk Toki Evleri!

Ankara Mamak Yatıkmusluk Toki Evleri kapsamında üretilecek olan 66 adet konut için başvurular 24 Mart 2016 tarihinde başlayacak

Ankara Mamak Yatıkmusluk Toki Evleri!

Ankara Mamak Yatıkmusluk Toki Evleri kapsamında üretilecek olan 66 adet konut için başvurular 24 Mart 2016 tarihinde başlayacak. 13 Nisan 2016 tarihine kadar devam edecek olan başvurular Ziraat Bankası'nın tüm şubeleri tarafından kabul edilecek. Kura yöntemi ile satışı gerçekleşecek olan konutların detaylı satış fiyatı ve koşulları Ziraat Bankası şubelerinde v Toki'nin web sayfası aracılığı ile duyurulmaktadır. 

Ankara Mamak Yatıkmusluk Toki Evleri!

Proje kapsamında satılmakta olan Toki Ankara Mamak Yatıkmusluk Evleri için konut alma hakkı ve konut belirleme kurası 18 Nisan 2016 tarihinde çekilecektir. Konut sayısından daha az başvuru olduğu durumda kura çekilmeyerek, idarenin belirleyerek kullanıma açacağı bloklar arasında, kategori önceliğine göre başvuru sırası esas alınarak konut seçimleri yaptırılacaktır. Kura çekiliş yeri ise Ziraat Bankası Şubeleri ve Toki'nin web sayfasında duyurulacaktır 

Ankara Mamak Yatıkmusluk Toki Evleri başvuru şartları

Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayeti altındaki çocukları üzerine Türkiye Cumhuriyeti sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, daha önce Toplu Konut İdaresi'nden konut satın almamış ve kredi kullanmamış olmaları, kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir. Başvuru sahiplerinin T.C. vatandaşı olması ve 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. 

Kura sonucunda; 

Konut satın alma ve belirleme hakkı kazanamayanların başvuru bedelleri, başvuru sahiplerine 21 Nisan 2016 tarihinden itibaren iade edilecektir. Konut satın alma ve belirleme hakkı kazandığı halde sözleşme imzalamayan asil hak sahipleri başvuru bedellerini 2 Mayıs 2016, yedek hak sahipleri ise başvuru bedellerini 16 Mayıs 2016 tarihinden itibaren geri alabileceklerdir. 

Firma Bilgisi: Toki