Ankara Sincan'da kentsel dönüşüme doğru

TOKİ,Ankara'nın Sincan ilçesine bağlı Saraycık Mahallesi kentsel dönüşüm hamlesi kapsamında hayata geçirilecek 966 konutluk projenin ihalesini bugün gerçekleştirdi

Ankara Sincan'da kentsel dönüşüme doğru

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı-TOKİ tarafından Ankara'nın Sincan ilçesine bağlı Saraycık Mahellesi'nde uygulanacak kentsel dönüşüm için ilk adım atıldı. Yaklaşık 500 hektarlık alanda hayata geçirileecek projede hak sahiplerinin yüzde 100'üne yakınıyla anlaşma sağlandı. Saraycık Mahallesi'nde Gecekondu önleme Bölgesi Kentsel Dönüşüm Projesi'nnin 1. Bölgesinde yer alacak 3 etaplık projenin ihalesi bugün yapıldı.

Sincan Saraycık'a 966 konutluk ihale
TOKİ tarafından yapımı gerçekleştirilcek Saraycık Kentsel Dönüşüm Projesine ilişkin 1. etap ihalesi, toplamda 966 konut, cami, 2 ticaret merkezi ve altyapı ve çevre düzenleme işini kapsıyor. 

 

Ankara Sincan'da kentsel dönüşüme doğru

 

Farklı yükseklikte binalar
Proje kapsamında hayata geçirilecek binalar zemin +6, zemin+7 ve zemin +8 kat şeklinde hayata geçirilecek. 3+1 tipinde daireler içerecek projede 19'u engelli, toplam 583 araçlık bir de otapark yer alacak. 

Saraycık Kentsel Dönüşüm projesi 2. etabı kapsamında da 979 konut, 12 işyeri, 1 cami ve 1 adet de ilköğretim okuluna, 3. etap kapsamında ise 822 konut, 8 işyeri ve 1 adet caminin inşasına ilişkin ihale süreçleri ise devam ediyor.