Bildiğiniz evleri unutun!

Birbirine benzeyen apartman dairelerinden çok mu sıkıldınız? Bildiğimiz konutlara benzemeyen, farklı mimari yapılardaki konutları sizler için derledik...

Bildiğiniz evleri unutun!


Büyük şehirlerde yan yan dikilen apartman daireleri boğucu görüntüsünün yanı sıra, şehrin hava almasına da izin vermiyor. Dünyada ise beton yığınlarından çok sıkılanlar için alternatifler üretilmeye devam ediyor. Farklı mimari yapıları ve farklı dokuları ile dikkat çeken bir eve sahip olmak hiç uzak bir ihtimal değil. Bunca yıldır çalışıyorsanız ve kendinize ait bir eviniz olsun istiyorsanız, birikiminizle bir ev alacaksanız size anlayacağımız evleri de inceleyebilirsiniz. 
 

1. Toplam alanı 50 metrekare olan bu yapı modern bir prefabrik ev örneği. Dış cephesinde cam ve ahşabın kullanıldığı evde geniş pencereler sayesinde güçlü bir aydınlık sağlanmış. Prefabrik evin iç mekanı ise alan en iyi şekilde değerlendirilmiş. Açık mutfak oturma odası ile birleştirilerek, arka tarafa yatak odası eklenmiş. 

Bildiğimiz konutlara benzemeyen projeler

 

2. İtalya'nın Madrid kentine inşa edilen rustik ev, sıra dışı çatısı ile öne çıkıyor. Devasa boyutuyla tüm yapıyı kapladığı için iç mekanı basık sanabilirsiniz ancak yüksek olan tavan bunu engelliyor. İtalya'da yer alan bu taş evin içi de modern ve sıcak bir atmosfere sahip. Mobilyalar ise evin rustik tarzına uyumlu olarak ahşap ağırlıklı döşenmiş. 

Bildiğimiz konutlara benzemeyen projeler

 

3. Moskova'daki saman çatısı ve yuvarlak formu olan bu yapı, sadece ev sahiplerine değil şehrin mimarisine de katkı sağlıyor. Evin yuvarlak şekli iç mekanda herhangi bir zorluk çıkartmamış. Mutfak ise oturma odası gibi sosyal alanları birbirine bağlıyor. 

Bildiğimiz konutlara benzemeyen projeler

 

4. Bu evi şaşırtıcı yapan şey Kayseri'de inşa edilmiş. Fütüristik mimarisi ile sanki geleceğe aitmiş gibi duran bu muhteşem villanın iç mekanında özel renkli aydınlatma kullanılmış. Yatak odası için ise yuvarlak bir yatak tercih edilmiş. 

Bildiğimiz konutlara benzemeyen projeler

 

5. Rusya'da yer alan bu ev farklı çatı tasarımı ile dikkat çekiyor. Sivri köşesi göğe doğru yükselen ev bu ilginç görünümü ile tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Çatıyı başka bir açıdan gördüğünüzde ise çatı aşağıya doğru ilerliyor gibi görünüyor. Bu görkemli ve lüks evin ayrıca bir de yüzme havuzu bulunuyor. 

Bildiğimiz konutlara benzemeyen projeler

 

6. İngiltere'de yer alan dört katlı bina, geleneksel İngiliz mimarisinin zarif bir örneği. Kırmızı tuğla taşlar ile geometrik beyaz duvarlar uyum içinde görünüyor. Binadaki mutfaklardan biri çağdaş tarzda dekore edilmiş. Beyaz ve siyah ikilisinin geçişini zeminde ve dolapta kullanılan ahşap malzeme dengelemiş. 

Bildiğimiz konutlara benzemeyen projeler

 

7. Saraya benzeyen bu yapı Rusya'da yer alıyor. Devasa boyutlarına ek olarak zengin dış cephe tasarımı da mükemmel görünüyor. Yapının hem dış hem de iç tasarımında Art Nouveau tarzı kullanılmış. İç mekanda kullanılan ahşap mobilyalar da kusursuz görüntüsü ile öne çıkıyor. 

Bildiğimiz konutlara benzemeyen projeler

 

8. İşte sizlere modern bir ahşap ev örneği. Hayli eğimli bir arazi üzerinde inşa edildiği için yapının alt kısmı beton, üst kısmı ise ahşap. Renk olarak ise beton beyaza ahşap siyaha boyanmış. Büyüleyici orman manzarasını kesintisiz sunmak için devasa pencereler yapılmış. İç mekan ise basit, sade ve kullanışlı dekore edilmiş. 

Bildiğimiz konutlara benzemeyen projeler