Bu gökdelenler ölüler için

Kent merkezlerine yakın mezarlık sorununu çözmek isteyen kimi ülkelerde "gökdelen mezarlık" uygulaması yaygınlık kazanmaya başladı.

Bu gökdelenler ölüler için

İtalya'da ölülerin küllerinin saklanacağı gökdelen mezarlık için çalışmalar başladı. İtalya Verona Kent Meclisi'nin onayı ile birlikte, dünyanın ilk gökdelen mezarlıklarından biri daha inşa edilmiş olacak.

Verona'da gökdelen mezarlık
Sonsuz Gökyüzü ismini taşıyacak olan proje 33 kattan oluşacak. 24 bin mezar yeri barındıracak projenin İtalyanca ismi Cielo Infinito..

 

Bu gökdelenler ölüler için

 

Dünyada gökdelen mezarlıkları
Verona'da inşa edilen gökdelen mezarlığı aslında tüm dünyada uygulanıyor. En bilindik örneklerinden biri ise Norveç'te yer alıyor. Kentin merkezine yakın mezarlık sorununun çözümü için hayata geçirilen projenin ismi Skycraper Cemetery...

 

Bu gökdelenler ölüler için

 

Brezilya: Memorial Necporole
Dünyanın en büyük gökdelen mezarlığı ise Brezilya'da hayata geçiriliyor. Henüz plan aşamasında bulunan Memorial Necropole, yıllık anma ve etkinlikler için de kullanılabilecek. Projede küçük bir kilise ve restoranın yanı sıra şelalelere de yer verilecek. Memorial Necropole, 32 kat üzerinde yükselecek

 

Bu gökdelenler ölüler için