Bu köprünün çıkışı yok

Rize'de Değirmen deresi üzerinde bir yıl önce kurulan yaya köprüsünün yola bağlantısı tamamlanmayınca köprü zeminden 2 metre yükseklikte bırakıldı

Bu köprünün çıkışı yok

Rize'de Değirmen deresi üzerinde bir yıl önce kurulan yaya köprüsünün yola bağlantısı tamamlanmayınca köprü zeminden 2 metre yükseklikte bırakıldı. 

Uzun bir yolu aşarak karşıya geçiliyor

Rize Reşadiye Mahallesi'nde Değirmen deresi üzerinde Devlet Su İşleri tarafından başlatılan ıslah çalışması 1 yıl önce tamamlandı. Kanala alınan dere üzerine yayalar için köprü inşa edildi. Ancak girişi yola bağlanan köprünün çıkışı tamamlanamadı. Köprü zeminden 2 metre yükseklikte bırakıldı ve yola bağlantısı yapılmadı. Köprüden geçmek isteyenler ya aşağı inmeyi göze alıyor ya da geri dönmek zorunda kalıyor. Yayalar, upuzun bir yolu aşarak karşıya geçebiliyorlar. 

 

Bu köprünün çıkışı yok

 

''İhmal ve vurdumduymazlık örneği''

İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Murat Yazıcı, köprünün özellikle çocukların okula ulaşmaları için yapıldığını ancak çıkışı olmadığı için kullanılamadığını belirterek, "Bu bir ihmal ve vurdumduymazlık örneğidir. Devletin imkanlarını bu derelerin üzerini aşmak için kullanıyorsak gelen ödenekleri sağlıklı olarak değerlendirmek ve gereğini yaparak halkın kullanımına açmak lazım." dedi.