Buz Otel İsveç'te!

Buz Otel İsveç'te 30 bin ton kar ve 4 bin ton berrak buz ile beraber, buz sanatçıları tarafından inşa ediliyor

Buz Otel İsveç'te!

Bir şarkı vardı; “her yere gidesim var hiçbir yere dönesim yok”  olan sözleri. Öyle bir şey işte bu da. Öyle gitmek istiyor ki insan bir yerlere, nereye nereye diye arayıp tararken Buz Otel’i bulabiliyor. İçinin yangınından, küreselin sıcağından kaçmak için harika bir seçim olarak görüyor. Buz Otel nerededir, nasıl yapılmıştır, kimler gider… gibi soruların cevaplarını Emlakwebtv.com ekibi yanıtlıyor.

Buz Otel İsveç'te!

İşte Buz Otel!
İskandinavya ve Kuzey Amerika’da yer alan Buz Otel inşaatı için toplam 30 bin ton kar ve 4 bin ton berrak buz kullanılmıştır. Her sezon 14 bin kişi konaklamak için rezervasyon yaptırır. Buz Otel’i günde 45 bin kişi ziyaret eder.

Her yıl Ekim sonunda otelin inşasına başlanır. En büyüğü 5 metre yükseklikte ve 6 metre genişlikte kemerler kullanılır. Pencereler, berrak buz kalıplarından oluşturulur. Odaların içinde buz heykellere yer verilir ve ışık kullanılır.

Buz Otel’de Aralık ayında konaklamalar başlanır ve Nisan sonuna kadar devam eder. Buz Otel’in dış ortam sıcaklığı - –30 °C civarındayken iç sıcaklık –5 °C’dır.

Buz Otel İsveç'te!

Buz Otel fiyatları
Buz Otel'de konaklama ücreti minimum 1.000 dolar'dır. 

Buz Otel İsveç'te!