Çar II. Nikola Av Köşkü nerede?

1896 yılında yapılan Çar II. Nikola Av Köşkü Kars Sarıkamış'ta yer alıyor

Çar II. Nikola Av Köşkü nerede?

Çar II. Nikola Av Köşkü nerede? soruusuna cevap vermeden önce köşk hakkında detaylı bilgileri paylaşalım.

Çar II. Nikola Av Köşkü "Katerina Köşkü" olarak da bilinmektedir. Çar II. Nikola Av Köşkü 1896 yılında yapıldı. Hala yapıldığı halin özelliklerini taşıyan Çar II. Nikola Av Köşkü, 2 ayrı yapıdan meydana gelmektedir. Peç adı verilen bir sistem ile ısı akımını sağlayan Çar II. Nikola Av Köşkü, bir zamanlar saray olarak kullanılmıştır. 

Şu sıralar otel yapılacağı iddiaları ortalıkta gezen Çar II. Nikola Av Köşkü ile ilgili detayları haberlerimizden ulaşabilirsiniz. Çar II. Nikola Av Köşkü  2. Çar Nikola döneminde yapılmış olup, Çar'ın hasta oğlu Aleksi için bir rehabiltasyon Merkezi ve aynı zamanda da ailenin kışın ve yazın kullandığı av köşkü olarak kullanılmıştır.

Çar II. Nikola Av Köşkü nerede?

Çar II. Nikola Av Köşkü son durum
Çar II. Nikola Av Köşkü otel oluyor. Geniş bir arazi üzerinde yükselen ve bütünüyle ahşap malzemeden tasarlanan binannın 50 yataklı bir otele dönüştürülmesi yolundaki teklif Antalyalı bir firmadan geldi. Kültür ve Turizm Bakanlığı da bu tahsis başvurusuna ön izin belgesi verdi. Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Kars Kültür ve Turizm İl Müdürü Hakan Doğanay, 119 yıllık köşkün restorasyonu ve turizme kazandırılması yolunda çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Çar II. Nikola Av Köşkü nerede?

Çar II. Nikola Av Köşkü nerede?
Çar II. Nikola Av Köşkü Kars Sarıkamış'ta yer alıyor. Rus turistlerin sıkça ziyaret ettiği Çar II. Nikola Av Köşkü, Allahuekber dağlarına yakın konumda bulunuyor.