Charlie Chaplin'in evi müze oldu

Charlie Chapli'in 127. doğum gününde eşi ve sekiz çocuğu ile birlikte yaşadığı evi müzeye dönüştürüldü

Charlie Chaplin'in evi müze oldu

Charlie Chaplin'in 127. doğum gününde eşi ve sekiz çocuğu ile birlikte yaşadığı evi müzeye dönüştürüldü. İsviçre'de yer alan Charlie Chaplin'in evi ziyaretçilere açıldı. 

Cenevre Gölü kıyısında, Vevey yamaçlarındaki Manoir du Ban in Corsier'de 1953 - 1977 yılları arasında Charlie Chaplin, eşi Oona ve sekiz çocuğunun yaşadığı, ağaçlar ile kaplı 40 dönüm arazi içerisindeki 1840 yapımı neoklasik malikane, halka açıldı. 2004 yılında tasarlanmaya başlanan ''Chaplin's World'ün yaşama geçirilmesi, sponsor bulunması ve yan arazinin çıkardığı sorunlar nedeniyle 12 yıl sürdü. Villanın yakınında inşa edilen 1350 metrekare büyüklüğündeki film stüdyosunda Charlie Chaplin'in dünyasında gezme fırsatı sunuyor. 

Charlie Chaplin'in evi müze oldu

Aynı dönemin ünlülerinin de anıldığı müzede kendinizi, Altına Hücum'un, Modern Zamanlar'ın, Sirk'in içinde, Yumurcak, Serseri ve Büyük Diktatör'ün yanında bulacaksınız. Müzeye giriş yaptığınızda Buster Keaton, Laurel ve Hardy sizi gülümsemeleri ile karşılayacak ve Şarlo dostlarının balmumu heykelleri ile tanışma fırsatı elde edeceksiniz. 

Charlie Chaplin'in evi müze oldu