Che Guevara nerede yaşıyordu?

Che Guevara'ya astım teşhisi konulmasının ardından ailesi Alta Gracia bölgesindeki, günümüzde müze olarak kullanılan eve taşındı

Che Guevara nerede yaşıyordu?

Arjantinli kadınların aşık olduğu adam, tüm dünyanın hayranlık beslediği lider Che Guevera hayatı bir hayli karmaşık.1928 yılında doğan namı değer Che bir devrimci. Astım hastalığına rağmen çok iyi bir atlet de olan Che, belki de o çocukluk dönemlerinde her şeye kafa tutan bir adam olacağının sinyallerini vermişti. 

Tıp öğrenimi için 1948’de Buenos Aires Üniversitesi'ne giren Che, Mart 1953'te tıp öğrenimini bitirip aynı yılın 12 Haziran’ında diplomasını alarak noktaladı. Wikipedia’dan alınan bilgilere göre Che;

7 Temmuz 1953'te, Bolivya, Peru, Ekvador, Panama, Kosta Rika, Nikaragua, Honduras ve El Salvador'dan geçip aralık ayının son günlerinde Guatemala'ya vardı. O sıralarda popülist bir hükümetin başındaki Başkan Jacobo Arbenz Guzmán özellikle toprak reformu ve diğer değişikliklerle bir toplumsal devrim yapmaya çalışıyordu. Beatriz halasına yazdığı mektupta Guatemala’ya bir süre yerleşmesinin sebebini şöyle açıklıyordu: "Guatemala'da gerçek bir devrimci olabilmek için gerekli ne varsa yapacağım ve kendimi mükemmelleştireceğim." 

Peki Che’nin evini hiç merak ettiniz mi? Bu adam nasıl bir evde yaşadı? Neler yaptı? Günümüzde o ev nerede? Merak edip, hiç gitmeyi denediniz mi? Cevabınız evetse, hadi gelin gidelim hep beraber.

Che Guevera Evi!
Che Guevara'ya astım teşhisi konulmasının ardından ailesi Alta Gracia bölgesindeki, günümüzde müze olarak kullanılan eve taşındı. Avellaneda’daki bu ev şu an Che Müzesi’ne dönüştürülmüş durumda.  Ev yani müze; Che Guevara eşyalarıyla donatıldı.

 

Che Guevara nerede yaşıyordu?

 

 

Che Guevara nerede yaşıyordu?

 

 

Che Guevara nerede yaşıyordu?

 

 

Che Guevara nerede yaşıyordu?