Cihangir sen ne ünlüsün

Ünlülerin semti olan Cihangir kiralık ve satılık daire fiyatlarıyla oldukça ilgi topluyor

Cihangir sen ne ünlüsün

Ünlüleriyle meşhur Cihangir; İstanbul Avrupa Yakasında yer alıyor. Neredeyse tüm oyuncuların Cihangir’de yaşamasının bir sebebi vardır mutlaka.

Cihangir, Kanuni Sultan Süleyman tarafından ölen oğlu Cihangir’in adına ithafen kuruldu. Beyoğlu’nun bir ilçesi olan Cihangir, Kılıç Ali Paşa, Firüzağa ve Pürtelaş mahallelerinden meydana geliyor ve kafeleriyle beraber eski evleriyle de ün kazanıyor.

Cihangir’de son zamanlarda bir dönüşüm başladı. Eski binalar yenilenirken, boş arazilere de yeni yapılar yapılıyor. Kentsel dönüşüm projeleri kapsamında hayata geçirilen bu evler de oldukça pahalı, bizden söylemesi. Kiralar da öyle. Ne de olsa Cihangir oldukça ünlü.

Hangi ünlü Cihangir’de?

1.Hande Yener

Cihangir sen ne ünlüsün


Ünlü şarkıcı Hande Yener’in Cihangir’deki evi üç oda ve bir salondan oluşuyor. Boğaz manzarasına sahip bu göz alıcı evin kirasıysa 6 bin lira olduğu biliniyor.

 

2.Teoman

Cihangir sen ne ünlüsün

 

Son yıllarda evliliği ve müziği bırakacağını açıklaması ile gündeme tekrar bomba etkisi yaratan Teoman da Cihangir’de yaşıyor. Daha çok home Office olarak kullandığı evinin üst katında bulunan terası misafirlerinin beğenisini alıyor.

 

3.Kenan İmirzalioğlu

Cihangir sen ne ünlüsün


Emlak zengini olarak da tanınan Kenan İmirzalioğlu, kazandığı paralarla Cihangir’den de ev aldı.

 

4.Işın Karaca

Cihangir sen ne ünlüsün


Acarkent’teki evini bırakarak Cihangir’e taşınan Işın Karaca kızı Mia’yı buradaki evinde büyütüyor.

 

5.Ata Demirer

Cihangir sen ne ünlüsün


Semtin meşhur sokağı Susam’da oturan Ata Demirer canı sıkıldıkça sokağında bulunan Susam Cafe’de vakit geçiriyor.

 

6.Sinan Çetin

Cihangir sen ne ünlüsün


Sinan Çetin’i bilmeyeniniz yok. Şirketinin de Cihangir’de yer aldığı Sinan Çetin’in evi bir harika. Oldukça büyük bir eve sahip olan Çetin de emlak kralı olarak tanınan ünlülerden.