Cunda Adası nerede?

Geçtiğimiz hafta Sinem Kobal ve Kenan İmirzalıoğlu'nun düğününün yapıldığı Cunda Adası nerede? İşte yanıtı...

Cunda Adası nerede?

Geçtiğimiz hafta Sinem Kobal ve Kenan İmirzalıoğlu'nun düğününün yapıldığı Cunda Adası nerede? İşte yanıtı... Ege Denizi kıyısında yer alan Ayvalık'ta bulunan Cunda Adası, mavi denizi, kımsalı ve etrafındaki küçük adalar ile tatilcilerin tercihi olan yerlerden birisi. 

Dolmuş motorlar ile ulaşabileceğiniz Cunda Adası, doğası ve mimarisi ile dikkat çekiyor. Cunda Adası'na gittiğinizde ister tekne kiralayarak etraftaki küçük 24 adayı gezebilir, isterseniz arnavut kaldırımlı sokaklarında yürüyüş yapabilir, aşıklar tepesinde vakit geçirebilirsiniz. 

Tarihi dokusu ile geçmişe yolculuk yaptıran yerlerden biri olan Cunda Adası'na gittiğninizde adada yer alan restoranlarda her çeşit balığı bulabilirsiniz. 

 

Cunda Adası nerede?

 

Cunda Adası nerede, nasıl gidilir? 

Cunda Adası'na Bandırma üzerinden gitmek isteyenler, Susurluk-Bursa yol ayrımına vardığınızda Susurluk yönüne dönerek Susurluk-Balıkesir yolunu izlemeliler. 

Bursa-Balıkesir-Havran-Edremit yolunu takip edip Edremit'e girmeden Burhaniye-Gömeç üzerinde Ayvalık'a ulaşabilirsiniz. Ayvalık'a vardıktan sonra Cunda Adası'na yaklaşık 8 kilometre kalıyor. 5 dakika sonra ise Türkiye'nin ilk boğaz köprüsünden geçerek yol ayrımına geliyorsunuz. Geldiğiniz yol ayrımından ikisi de Cunda Adası'na gidiyor. 

Yılın düğünü Cunda'da yapıldı

Geçtiğimiz hafta yılın düğününün yapıldığı Cunda Adası, düğünün ardından oldukça popüler oldu. Geçtiğimiz yıllara oranla otellerideki doluluk oranı yüzde 50 artan Cunda Adası'nda Sinam Kobal-Kenan İmirzalıoğlu'nun düğününden sonra esnafın yüzü güldü. 4 günlük 19 Mayıs tatilini fırsat bilen tatilciler ise Cunda Adası'nın yolunu tuttu. 

"Cunda Adası nerede? " Başlıklı Haberin Galerisi

Cunda Adası nerede?

Cunda Adası nerede?

Cunda Adası nerede?

Cunda Adası nerede?