Disneyland Paris'e nasıl gidilir?

Avrupa'nın en fazla turist ziyaretine uğrayan yerlerinden biri olan Disneyland Paris'e nasıl gidilir? Yanıtı haberimizde...

Disneyland Paris'e nasıl gidilir?

Avrupa'nın en fazla turist ziyaretine uğrayan yerlerinden biri olan Disneyland Paris'e nasıl gidilir? Yanıtı haberimizde...  Çocuk ruhu taşıyan herkes için unutulmaz anlar yaşatan Disneyland, dünyanın her yerinden milyonlarca turisti ağırlıyor. Disneylan içinde, Disneyland Park ve Walt Disney Studios Park olarak iki farklı yer bulunuyor. Eğlence mekanları, yeme içme yerler, hediyelik eşya için dükkanların bulunduğu Disneyland, Disney Köyü ve Disney'e daire her şeyi yansıtan temalar ile hazırlanmış. 

 

Disneyland Paris'e nasıl gidilir?

 

Disneyland nerede? 

Paris'te yer alan Disneyland'da 3 ayrı eğlence alanı yer alıyor. Eurodisney üç alandan meydana geliyor. Disney Park, Alt Disney Studios ve Village. İçlerinde en büyük olanı ise Disney Park. Disney Park kendi içerisinde 5 küçük parktan meydana geliyor. Giriş Mail Street ile başlıyor ve Frontierland, Adventureland, Fantasyland, Discoveryland şeklinde devam ediyor. 

 

Disneyland Paris'e nasıl gidilir?

 

Paris Disneyland giriş ücreti nedir? 

Disneyland'ın açılış saati parkın ziyaret edileceği tarihlerine göre değişiyor. Yazın saat 10:00 ile 23:00 saatleri arasında açık olan Disneyland'da kış aylarında saat 18:00'dan sonra fazla bir aktivite olmuyor. Disneyland giriş ücreti ise, iki park için yetişkinlerde 68 Euro, 3-11 yaş arası çocuklar için 58 Euro. 2 gün/2 Park bilet fiyatı yetişkinlerde 122 Euro, çocuklar için 109 Euro, 3 gün/2 Park Disneyland bileti için ise yetişkinlerde 151 Euro, çocuklarda 130 Euro olarak veriliyor. 

Cumartesi ve Pazar günleri oldukça kalabalık olan Disneyland Paris'te bilet almak için uzunca kuyruklar oluşabiliyor. Akşama kadar bile o uzun kuyruklarda bekleyenlerin olduğu Disneyland'da Mickey Mouse'u her an her yerde görebilirsiniz. 

 

Disneyland Paris'e nasıl gidilir?

 

Disneyland Paris'e nasıl gidilir? 

Paris şehir merkezinde Disneyland'a gitmenin en kolay yolu ''RER A'' trenidir. Paris'te olduğunuz noktadan RER A tren hattına giderek, Chessy Durağı ile Disneyland'a gidebilirsiniz. Her tren Disneyland'da durmadığı için öncelikle bindiğiniz trenin Disneyland durağına gidip gitmediğini öğrenin. Yol hemen hemen 40 dakika sürüyor ve ulaşım oldukça ucuz.